sobota 22. února 2020 Petr

Z kraje

Začátek jara Slovan zvládl na výbornou, na Spartě vyhrál dvěma góly Malinského

Těžký úvod jara se libereckým fotbalistům povedl. Postavil se Spartě na Letné a dokázal vyhrát. O třech bodech rozhodl Malinský, který se trefil nejprve v 76. minutě a poté i v nastavení.

DRBNA HISTORIČKA: Náměstí Dr. E. Beneše a přestavba domů poničených od sovětského tanku

Ty fotky jsou ikonické. Je 21. srpen 1968 a do podloubí u liberecké radnice najede sovětský tank. Suť je všude. Domy ale stojí ještě další roky dál, než je jejich stav, i kvůli blízko projíždějící tramvaji, tak špatný, že musí být strženy a...

Liberecká záchranná služba si pořídila deset nových vozů

Záchranná služba v Libereckém kraji si pořídila deset nových vozů za 33 milionů korun, z toho šest sanitek a čtyři takzvané doktorské vozy. Do provozu je postupně nasadí v příštím týdnu.

Nedělní pohádka u Fryče. Ruda Hancvencl zahraje maňáskového Robinsona

Klasické dílo světové literatury. To je Robinson Crusoe Daniela Defoe. Nečetněkrát byl zdramatizován, zfilmován, existuje i loutkový film. V Liberci ale nyní můžete vidět originální zpracování jabloneckého Rudy Hancvencla, který Robinsona převedl...

Sloni jsou stále vybíjeni kvůli slonovině, upozorňuje také liberecká zoo

Mezinárodní obchod se slonovinou stále kvete. Kvůli tomu je vybíjena populace slonů afrických. Na tuto situaci upozornila benefiční akce Zlonovina, do které se zapojila i liberecká zoologická zahrada.

Zběsilá honička po Lípě. Řidič se zákazy ujížděl policii, hrozí mu osm let

Až na osm let může jít do vězení dvaatřicetiletý muž. Ten se v pátek snažil ujet policistům a ohrozil při tom celou řadu lidí. Nakonec auto opustil a utíkal, policisté ho ale dopadli a muž sedí v cele. Na případ upozornila TV NOVA.

Hasičům v Libereckém kraji loni výrazně přibylo zásahů

Hasičům v Libereckém kraji loni výrazně přibylo zásahů, hlavně technické pomoci, kam patří odstraňování následků po přírodních katastrofách nebo vyhledávání a záchrana lidí či zvířat. Loni měli hasiči v kraji 6211 zásahů, o 449 více než v roce...

Epidemie trvá, nejhůř jsou na tom předškoláci

V Libereckém kraji se za týden o 12 procent snížil počet nemocných s chřipkou a akutními infekcemi dýchacích cest. Chřipková epidemie ale trvá. Nemocnost je nad epidemickým prahem, na 100.000 obyvatel je 1735 případů. Nejvyšší nemocnost je mezi...

Zahýbal partnerce a na pomoc před rozlícenými ženami si přivolal strážníky

Muž z Českolipska si opravdu umí užívat života. Vedle své partnerky trávil čas ještě s dalšími dvěma ženami. A všechny tři si to s ním přišly vyříkat.

Srážka autobusu s autem ve Smržovce. Při nehodě se zranili dva lidé

Kolem půl třetí došlo na silnici I/14 ve Smržovce k nehodě osobního auta s autobusem. Při nehodě se podle hasičů zranili dva lidé. Osobní auto narazilo do autobusu zezadu.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.