sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Českolipsko

Mladík válel sudy po ulici a tvrdil, že je Neo z Matrixu. Skončil na policejní služebně

Velmi netradiční setkání zažila hlídka českolipských strážníků, když během jedné říjnové noci potkala mladíka v ulici 28. října. Jeho chování strážníkům napovědělo, že je něco v nepořádku.

TIP NA VÝLET: Neznámé krásy Lužických hor. Navštivte osadu Třídomí

Máte už Jizerky prochozené skrz na skrz a stále stejné trasy už vás omrzely? Tak to je nejvyšší čas začít objevovat i jiná místa. Od Liberce jsou sice možná o něco vzdálenější, ale jistě neméně krásná. Tentokrát vám přiblížíme osadu Třídomí.

Na rvačku opilců doplatil taxikář. Jeden z útočníků mu totiž urval zrcátko

Dva muži popíjeli v jednom z českolipských barů, kde asi začaly jejich spory. A na ulici rychle přerostly ve rvačku. Jenže nejhůře nakonec dopadl vůz taxikáře, který neměl s celým incidentem nic společného.

V bývalé továrně hořel odpad. Zásah hasičů komplikoval silný vítr

Včera bojovali hasičské jednotky Libereckého kraje s požárem odpadu v bývalé továrně v Mimoni. Plameny zasáhly spodní patro budovy včetně střešní konstrukce mezi prvním a druhým patrem.

Zákupský dvůr se asi opravy hned tak nedočká. Nabídky přesahují finanční možnosti památkářů

Přestože hospodářský dvůr u zámku v Zákupech je v hrozném stavu a rekonstrukci by si zasloužil, najít vhodné řešení není snadné. Památkáři již obdrželi dvě nabídky, obě ale značně přesahují finanční limit.

Spolek Vedlejší kolej proměnil skladiště na kulturní centrum

Velkou proměnou prošla budova, která dříve sloužila jako nádražní sklad. Nyní je v ní totiž kulturní centrum.

Letošní rozsvěcení vánočního stromku zpestří v České Lípě zpěvačka Ewa Farna

Letošním speciálním hostem při rozsvěcení vánočního stromku v České Lípě bude zpěvačka Ewa Farna. Další specialitou bude 13 metrů vysoká loutka anděla, kterou na náměstí přiveze divadlo Kvelb.

Chtěl pěknou fotku svýho auťáku, tak s ním zaparkoval v městském parku

Dobrý fotograf pro fotku i za plot skočí, mohlo by znít trochu pozměněné české přísloví. Jenže tento případ tomu dodal úplně jiný rozměr. Majitel chtěl hezkou fotku svého auta a neváhal proto porušit ani zákaz.

Měla by začít výstavba další části obchvatu České Lípy, o tématu se bude diskutovat s občany

V roce 2022 by měla odstartovat výstavba další části obchvatu České Lípy. Dlouho očekávaná stavba, která by výrazně odlehčila provozu, rozdmychává už dlouho bouřlivé diskuze. Příští úterý proběhne setkání s občany právě na toto téma.

Remízky ZOD Brniště ještě chvíli budovat nebude. Plány zkomplikovaly pozemkové úpravy

Plánované budování remízků, kterými chtělo ZOD Brniště na Českolipsku rozdělit velké lány, zkomplikovaly pozemkové úpravy. Týká se to zhruba 80 procent pozemků na nichž hospodaří. Dokud nejsou pozemkové úpravy hotové, není možné tam vysadit...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.