sobota 22. února 2020 Petr

Českolipsko

V Jestřebí opraví a rozšíří domov pro ženy s mentálním postižením. Vzniknou nové byty

Domov Sluneční dvůr v Jestřebí na Českolipsku se dočká rekonstrukce a rozšíření o nové budovy. Objekt pro ženy s mentálním postižením už totiž nevyhovuje současným požadavkům ani kapacitně. Nově vzniknou tři domácnosti pro osmnáct klientek....

Policisté pátrají po patnáctileté útěkářce. Utekla z domova

Teprve patnáctiletá dívka už je více než týden nezvěstná. Podle policie se 20. listopadu nevrátila z domova do dětského domova, od té doby o ní nikdy nic neví.

Školka na Výsluní se dočká rekonstrukce ale až příští rok

Město Česká Lípa muselo znovu vypsat soutěž na opravu a zateplení mateřské školy na Výsluní. Právě proto začne celá rekonstrukce až příští rok, ačkoli původně měly práce začít už v září.

Muži se veřejně hádali o to, u kterého z nich bude žena s dítětem. Ani jeden je nechtěl

Když svědek přivolal jeden listopadový podvečer českolipské strážníky, vypadalo to, že na mstě budou řešit spor dvou mužů, kteří se snažili získat srdce dámy, ale jak se ukázalo, bylo to všechno trochu jinak.

Zasahující záchranáři od výbuchu i po týdnu trpí zdravotními problémy. Musí chodit na prohlídky

Desítky zdravotníků, hasičů či policistů, kteří zasahovali u výbuchu v Hamru na Jezeře na Českolipsku, musí kvůli chemikáliím uniklým při neštěstí preventivně k lékaři. Týkat se to bude 65 lidí, uvedla televize Nova. Preventivní prohlídky...

Česká Lípa podporuje mladé hudebníky i úspěšného kynologa

Celkem 59 tisíc korun rozdělilo vedení České Lípy na podporu hned tří věcí – úspěšného českolipského kynologa, Školy rocku i setkání s podnikateli.

Na Máchovo jezero se vrátil Máj, čekají ho adventní plavby

Na Máchovo jezero po kontrole podponorové části vrátil za pomoci dvou jeřábů sedmdesátitunový Máj, největší loď místní regaty. Loď je v pořádku a cestující bude znovu vozit v prosinci, při čtyřech nedělních adventních plavbách za soumraku.

Vážná nehoda u Stvolínek. Po srážce tří aut pět zraněný, tři těžce

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly v sobotu večer u vážné dopravní nehody u obce Stvolínky na Českolipsku. Při srážce tří vozidel se zranilo celkem pět lidí, z toho tři těžce. Pro jednoho letěl vrtulník.

TIP NA VÝLET: Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka

Třicetiletá válka přinesla do kraje zmar, násilí a také zánik hradu Vítkovec, jehož zřícenina se dodnes nalézá u Holanských rybníků na Českolipsku. Stojí sice stranou hlavních turistických cest, ale o to víc vynikne její klidná síla, která s...

Kolem krajských silnic vyrostou aleje na Novoborsku ale i z Frýdštejna do Jílového

Liberecký kraj připravil další projekty na obnovu alejí kolem krajských silnic. Jen na Frýdlantsku v minulých letech vyrostlo několik nových alejí, nyní zažádal o dotací na další obdobné projekty na Novoborsku. Pro další aleje se chystají...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.