Aktuálně

Povedený pár vyrazil z Liberce krást do Jablonce. Místo doma ale skončil v cele více...

Pejsek zavřený hodiny v autě upoutal veřejnost. Policejní kontrola byla dramatická více...

Liberecká univerzita chystá nové studijní programy, více jich chce i v anglickém jazyce více...

Hvězdou Benátské! v Liberci budou Roxette, novinkou Mácháče bude afro house více...

Liberec chystá obecní holubník, pomůže regulovat počet holubů etickým způsobem více...

Slunce vydrží celý týden. O víkendu teploty překročí dvacítku více...

Pomozte matkám z azylových domů, přispět můžete darováním potravin

Autoři | Foto pixabay.com

Během dnešního dne můžete na náměstí Míru v Novém Boru podpořit klienty Farní charity Česká Lípa, která rozděluje potraviny zejména mezi ženy s dětmi z azylových domů v Dobranově a České Lípě.

Jelikož sklad provozovaný právě zmíněnou Farní charitou, vyhlásilo město akci „Pomozte naplnit prázdný sklad potravin pro lidi v nouzi“, do které se může zapojit kdokoli. Nápad ale nevzešel z radnice, nýbrž od lidí, které spojilo hlasování o Rákosníčkovo hřiště.

Pokud chcete do nějakou potravinou přispět, nejlepší volbou jsou základní suroviny jako mouka, cukr, sůl, čaj, rýže a podobně. „Maminky z azylových domů rády pečou, jistě jim udělá radost i prášek do pečiva, nebo třeba kakao,“ uvedla za organizátory Lenka Rajsinglová.

Potraviny můžete do sbírky věnovat dnes od 15:30 do 16:30 na náměstí Míru v Novém Boru.

Město tuto iniciativu v podobě potravinové sbírky hodnotí velmi kladně. Do nákupu potravin pro matky a děti se zapojí sami úředníci. „Oslovili jsme i všechny naše zaměstnance a věříme, že se podaří vybrat co nejvíce potravin,“ komentoval starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Nový Bor, potraviny, sbírka, azyl, jídlo, azylový dům, Farní charita Česká Lípa, Česká Lípa, Náměstí Míru, Dobranov, Jaromír Dvořák

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.