pátek 3. dubna 2020 Richard

Napadení přímo v centru. Dvanáctiletá bez důvodu zaútočila na o čtyři roky starší dívku

K hodně nepříjemné situaci došlo v centru České Lípy před obchodním domem Banco. Teprve dvanáctiletá dívka tam zaútočila na šestnáctiletou. Ta si sice neodnesla žádné zranění, byla ale silně otřesená.

Starší z dívek šla v pátek na večerní trénink do plaveckého bazénu, když v tom na ní bez varování zaútočila mladší dívka, která postávala před obchoďákem s partou kamarádů. „Událost na městskou policii bezprostředně nahlásila její instruktorka plavání,“ uvedla mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

Podle ní celou skupinku již před napadením sledoval i operátor městského kamerového systému, nebyl problém později vypátrat teprve dvanáctiletou pachatelku, která se k činu přiznala. „Dívky se navzájem neznaly a útočnice vyvolala konflikt záměrně,“ popsala mluvčí.

Podle ní ke zranění, kromě psychické újmy, nedošlo. „Skutek byl projednán s rodiči nezletilé útočnice. Případ bude postoupen k odložení správnímu orgánu vzhledem k věku pachatelky a o činu bude vyrozuměn i orgán sociálně-právní ochrany dětí,“ uzavřela Vlastníková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Autoři | Foto MP Česká Lípa

Štítky strážníci, městská policie, česká lípa, napadení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.