pondělí 16. května 2022 Přemysl

Mimoň se dočká rekonstrukce koupaliště. Začít by mohla na jaře

Mimoň na Českolipsku připravuje rekonstrukci venkovního koupaliště zhruba za 50 milionů korun bez daně. Práce chce radnice zahájit příští rok na jaře a koupaliště otevřít rok poté, informoval o tom starosta Mimoně Petr Král.

„Ani v této nelehké době nezahálíme a pokračujeme v přípravách investičních akcí,“ informovalo město na webu. Modernizaci koupaliště zaplatí radnice města s 6500 obyvateli z vlastního rozpočtu. „Na to žádné dotace nejsou. My jsme si na to ušetřili během tří let a uvidíme, zda se to povede a zda se při dnešních cenách ve stavebnictví vejdeme do toho rozpočtu," řekl starosta.

Voda v koupališti v Mimoni byla skoro celou letošní sezonu nevhodná ke koupání kvůli masivnímu přírodnímu znečištění na hladině. Podle starosty jde o 60 až 70 let bezodtokovou vodní plochu, kterou chtějí nahradit nerezovými bazény. Voda se tam bude dostávat ze 105 metrů hlubokého vrtu, který býval zdrojem pro koupaliště i v minulosti.

Vrt podle starosty vybudovaly v roce 1985 tehdejší Uranové doly Hamr při regulaci toku Ploučnice. „Protože dřív bylo koupaliště napájené právě řekou, takže to bylo průtokové koupaliště," dodal Král. V plánech města je podle něj u koupaliště v budoucnu vybudovat i sportoviště a mít tam malý kemp asi s osmi chatkami.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Mimoň, Na výlet

Štítky stavby, rekreace, správa, koupaliště, Mimoň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.