sobota 21. května 2022 Monika

Výstavba koupaliště v Dubici na Českolipsku se připravuje. Město hledá dodavatele

V České Lípě připravují stavbu venkovního koupaliště v přírodním areálu v Dubici. Radnice teď hledá dodavatele stavby, která patří k největším novodobým investicím města. Náklady projektanti odhadli bez DPH na 220 milionů korun. Pokud vše dobře půjde, chtěla by radnice smlouvu se zhotovitelem podepsat do září, aby ještě letos mohly začít přípravné práce.

Podle starostky Jitky Volfové by první návštěvníky koupaliště mohlo uvítat už o prázdninách, někdy v červenci příštího roku. Bazén s atrakcemi by měl být vedle zatopeného lomu v Dubici, v němž je kvůli přemnoženým sinicím už léta koupání zakázané.

„Vodu se tam nedaří vyčistit," dodala Volfová. Nové koupaliště by tak podle ní mělo navázat na atrakce, které už tam jsou, jako je vodní vlek nebo 3D bludiště. Projekt počítá také s umístěním karavanových stání u vstupu do areálu nebo s novými kurty na plážový volejbal. Areál je podle starostky tak rozsáhlý, že dává možnosti i dalšího rozvoje.

Různé plány s koupalištěm

Plánů na koupaliště bylo ve městě s 37 000 obyvateli za posledních 30 let několik. Původně se zvažovala výstavba v Dubici, předchozí vedení města v čele s ČSSD ale připravilo výstavbu koupaliště vedle Sportareálu v centru. Projekt zhruba za 108 milionů korun byl ale kvůli umístění terčem kritiky.

Nové vedení města v čele s ANO se rozhodlo záměr opustit a vrátit se k plánům v Dubici. Projekt zpracovala společnost Centroprojekt Group, která v minulosti spolupracovala na koupalištích a akvaparcích v Pasohlávkách, Hradci Králové, ale také ve slovenském Popradu nebo chorvatské Poreči.

Velký bazén s atrakcemi zaplatí město

Podle místostarosty Martina Brože v Dubici vyroste velký bazén s vodními atrakcemi a dvěma drahami pro plavání o rozloze více než 900 metrů čtverečních. Vlastní malý bazén budou mít na dojezdu tobogan a skluzavky a samostatný bazén o rozloze přes 200 metrů čtverečních bude pro děti.

„Kapacita areálu je projektována na 860 lidí celkem a 330 lidí v obou bazénech," doplnil. Součástí areálu je také zázemí včetně sociálního zařízení, sprch, převlékáren, venkovního občerstvení a parkoviště, projekt počítá i s využitím solární energie.

Nákladnou stavbu bude podle Volfové radnice financovat ze svého, peníze na to má připravené v investičním fondu. „Šance na dotace není," dodala starostka.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Česká Lípa

Štítky ČR, stavby, rekreace, správa, koupaliště, Česká Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.