Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Sinice v Máchově jezeře zhoršily kvalitu vody. Naměřené hodnoty se tam v průběhu let nemění

Autoři | Foto Arnika

Kvalitu vody pro koupání v Máchově jezeře u Doks na Českolipsku zhoršil zvýšený výskyt sinic. Jezero není vhodné ke koupání zejména pro alergiky, děti nebo těhotné ženy. Podle posledního rozboru je voda na stupni tři z pětibodové škály. Vyplývá to z dat na webu Krajské hygienické stanice v Liberci.

Pro Máchovo jezero ale nejde o nic neobvyklého. Na stupni tři bylo v předchozích letech prakticky po celou letní sezonu. Na většině ostatních venkovních koupalištích v Libereckém kraji, která pravidelně kontrolují hygienici, je kvalita vody výborná. Na stupni dva je jen přírodní koupaliště u autokempu v Nedamově u Dubé na Českolipsku a rybník Bažantník u autokempu v Sedmihorkách v Českém ráji.

Mírně zhoršenou kvalitu vody na obou místech signalizuje snížená průhlednost. Riziko zdravotních obtíží je nízké, přesto hygienici doporučují lidem, aby se po koupání osprchovali. To samé platí i pro koupání v Máchově jezeře.

Ne všechna přírodní koupaliště v kraji už letní sezonu zahájila. V pátek odpoledne slavnostní otevření chystá Lesní koupaliště na okraji Liberce. Od pátku by mělo být v provozu i zrekonstruované koupaliště v Chrastavě u Liberce, jehož slavnostní otevření plánuje město na 17. června.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Liberecký kraj, Máchovo jezero, koupání, Liberec, okres Česká Lípa, Krajská hygienická stanice, Doksy, Dubá, Nedamov

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.