Počasí dnes3 °C, zítra1 °C
Pátek 3. února 2023  |  Svátek má Blažej

Jedu pro čočku, hlásila hlídce žena. Do nedalekého obchodu se jí nechtělo pěšky, nadýchala tři promile

Policisté vyšetřují případ, který se stal druhého ledna po obědě. Řidička v Bohaticích vyrazila autem z domova do pouhých dvě stě metrů vzdáleného obchodu, i na tak malé vzdálenosti ale málem zavinila nehodu, které zabránil druhý řidič prudkým bržděním. To ale zaujalo hlídku dopravní policie, která byla nedaleko. Policisté dali ženě dýchnout a přístroj ukázal 2,95 promile alkoholu.

„Vážně ohrozila v křižovatce po hlavní silnici jedoucího řidiče osobního vozidla. Ten se jen díky prudkému brždění vyhnul střetu s jejím autem, když mu vjela do jízdní dráhy z vedlejší silnice,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Právě zvuk brzd zaujal dopravní policisty, kteří se nedaleko chystali začít měřit dodržování povolené rychlosti. „To museli odložit a okamžitě se vydali za dodávkou, kterou opilá žena řídila. Zastavili ji na nejbližším možném místě v Bohaticích a její dechová zkouška ukázala, že je pod vlivem,“ dodala mluvčí.

Žena ale přiznala pouhá dvě piva a svěřila se s tím, že jela koupit čočku. „Pěšky se jí nechtělo, protože ji prý bolely nohy. V tom, že řídila s 2,95 promile alkoholu v krvi, velký problém neviděla,“ řekla Baláková.

Ženu nyní nemine trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být potrestána odnětím svobody až na jeden rok a zákazem řízení.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky policie, bohatice, alkohol, hlídka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.