Počasí dnes21 °C, zítra26 °C
Pondělí 17. června 2024  |  Svátek má Adolf
Bez reklam

Vandalové na Českolipsku poničili dětské hřiště

Českolipští policisté hledají svědky vandalismu, který se odehrál minulý víkend. Vandalové tu na dětském hřišti v obci Provodín poničili vybavení.

V obci Provodín na Českolipsku zničili vandalové mezi 6. a 8. dubnem místní dětské hřiště. Kromě dvou dřevěných aut rozbili také skluzavku, odpadkový koš a plot. „Mezi dopolednem dne 6. dubna a osmou hodinou ranní dne 8. dubna někdo poničil vybavení dětského hriště v Provodíně. Neznámý vandal či vandalové rozlámali dvě dřevěná autíčka a poškodili skluzavku u hradu Kamelot. Jejich pozornosti neunikl ani odpadkový koš, který spolu s betonovým podstavcem vyvrátili ze země, dále zohýbali jedno plotové pole a přetrhli plotový vodící drát,“ informovala policejní mluvčí Libereckého kraje Ivana Baláková.

Výši způsobené škody obec odhadla na minimálně 32 400 korun. Policie žádá o pomoc svědky, kteří by mohli vandaly identifikovat či uvést konkrétní čas devastace. „Pokud jste si v době od soboty 6. dubna do pondělního rána všimli lidí, kteří by tuto devastaci mohli mít na svědomí, ozvěte se nám prosím na linku 158. Kontaktujte nás i v případě, že nám můžete pomoci upřesnit dobu, od kdy je vybavení hřiště poničené,“ dodala Baláková.

Situaci vyšetřují dokští policisté, kteří případ identifikovali jako přečin poškození cizí věci.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Českolipsko, Policie ČR, vandalové, dětské hřiště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vandalové na Českolipsku poničili dětské hřiště  |  Českolipsko  |  Z kraje  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.