Aktuálně

Závěrečný nápor nestačil. Úvodní čtvrtfinálovou bitvu play-off ovládly Karlovy Vary více...

Bleskový zásah mimoňských strážníků. Hledali 86letou ženu s Alzheimerem více...

Komplikace pro řidiče na rychlostce u Rádelského mlýna. Kvůli kácení více...

Tučňáci od Teplárny jsou zpět. Ikonický poutač na Zoo Liberec září novotou více...

Počasí rozdělí víkend na dvě poloviny – v sobotu déšť, v neděli slunce více...

Jablonec nad Nisou rozšíří městskou policii o dalších 15 lidí až na 70 strážníků více...

Kratom prodával bez licence. Muži hrozí až pět let vězení

Autoři | Foto Policie ČR

Policisté stíhají obchodníka z Českolipska, u kterého celníci při jedné z kontrol našli dvacet balíčků kratomu. Na jeho prodej ale neměl povolení. Za to mu hrozí trest, a to finanční, ale i odnětí svobody.

„Majitel skladoval a nabízel k prodeji celkem 20 sáčků sušeného rostlinného materiálu s označením KRATOM v různých variacích jeho obchodních názvů. Zajištěný sušený rostlinný materiál vážil bez obalů celkem 495 gramů a akreditovaná policejní laboratoř v Ústí nad Labem ho následně podrobila chemickému zkoumání, ze kterého vyplynulo, že je ve zkoumaném vzorku přítomen mitragynin, hlavní účinná látka obsažená v rostlině kratom,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Policie muže stíhá pro přečin neoprávněného nakládání s psychomodulačními látkami. „Nyní mu hrozí odnětí svobody v trvání od 6 měsíců do 5 let nebo peněžitý trest nebo zákaz činnosti. A neomlouvá ho ani argumentace založená na tom, že o zákonné regulaci prodeje kratomu nic nevěděl,“ dodala mluvčí.

Podle Balákové je prodej psychomodulačních látek, kam kratom patří, přísně regulovaný. „Legálně ho smí prodávat subjekty s platnou licencí Ministerstva zdravotnictví. O ni mohou žádat fyzické i právnické osoby, které splní zákonné podmínky a jsou zapsány v Seznamu osob oprávněných nakládat s psychomodulačními látkami. Ty smí prodejce ve specializované prodejně prodat jen osobám starším 18 let,“ vysvětlila.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky policie, kratom, prodej, českolipsko, licence

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.