úterý 18. února 2020 Gizela

Jablonecko

O víkendu zasahovali hasiči na sedmi místech. Bohužel došlo i na zranění

Tento víkend byl pro hasiče v Libereckém kraji opravdu náročný. Museli vyjíždět k požáru domů, pergoly i sazí v komíně. Ve dvou případech byl dokonce vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Jablonec připravuje modernizaci Montessori školky za 44 milionů

V Jablonci připravují modernizaci Mateřské školy Montessori v části Vrkoslavice. Objekt už není v dobrém stavu, zvýšit by se měla i kapacita zařízení. Na projekt za 44,4 milionu korun získal magistrát dotaci z Integrovaného regionálního...

Z chátrající vily znovu secesní skvost. V Jablonci opravili dům v Korejské ulici

Roky chátrala, nyní je ale opět ve formě. Řeč je o secesní vile z roku 1908, kterou najdete v jablonecké Korejské ulici. Proměnou prošla jak fasáda, tak i střecha a okna s dveřmi.

Liberecký kraj znovu řeší co s poškozenou školou v Jablonci

Liberecký kraj znovu řeší, co má dál dělat s budovou Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou, která se loni při rekonstrukci částečně zřítila. Poté, co byla budova zabezpečena, se tam v říjnu vrátili stavbaři. Odhalili ale v objektu...

Autobus mělo ohrozit červené auto, zranila se cestující. Hledají se svědci

Ke zranění cestující došlo v úterý dopoledne v jednom z autobusů při výjezdu z autobusového nádraží v Jablonci. Autobus mělo ohrozit červené auto a autobus musel intenzivně brzdit. Policisté nyní hledají svědky celé události.

Hoří rozhledna na Černé Studnici, hlásil svědek. Zmátlo ho světlo v mlze

Celkem pět jednotek hasičů vyrazilo k ohlášenému požáru budovy s rozhlednou na Černé Studnici. Nakonec ale šlo o planý poplach, žádný oheň nebyl.

Meteorologové opět varují před silným větrem. Zasáhne Liberecko a Jablonecko

Až sedmdesátikilometrovou rychlostí bude foukat od pátečního večera. Silný vítr má vát i celou sobotu. Meteorologové vydali varování pro Liberecko a Jablonecko.

Přes tisíc lidí podepsalo petici za modernizaci a prodloužení tramvajové trati

Petice za zachování, modernizaci a prodloužení tramvajové trati podepsalo během přibližně deseti dnů přes 1000 lidí. Petice proti prodloužení přitom měla o polovinu méně podpisů. Zachování provozu tramvajové trati je prioritou i pro vedení Jablonce.

FOTO: Rozsáhlý požár rodinného domu v Držkově. Plameny šlehaly ven okny

Celkem sedm jednotek hasičů zasahovalo ve středu dopoledne při požáru rodinného domu v Držkově. Oheň dům zcela zničil, jeden člověk se navíc nadýchal zplodin z hoření. Příčina požáru je v šetření.

Konec listopadu s sebou přinese i tři uzavírky v Jablonci nad Nisou

Jablonečáky v nadcházejících dnech čeká pár komplikací v dopravě. Ve Mšeně, Lukášově i v centru města totiž dojde na uzavírky.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.