úterý 18. února 2020 Gizela

Jablonecko

Neznámý zloděj rozbil sklo u předních dveří auta a odnesl si kameru

Přestože policisté opakovaně upozorňují, aby lidé nenechávali v autě žádné cennosti ani věci, které by mohly přilákat pozornost zlodějů, není o takové krádeže zrovna nouze. A k jedné takové došlo v Jablonci.

VIDEO: Šílenství v Jablonci. Lidé vzali útokem obchod s mobily

Stovky lidí se ženou obchodním domem Central v Jablonci. Běží přes eskalátory, někteří dokonce v opačném směru. Důvod? V centru se právě otevřel obchod značky Xiaomi a třeba jeden z telefonů si tu lidé mohli pořídit za 999 korun.

FOTO: K požáru domu a kůlny jeli hasiči po sjezdovce. Vodu brali ze zasněžovacího systému

Dřevěná kůlna v Kořenově v neděli odpoledne lehla popelem. Oheň se rozšířil i na sousední dům, ten se ale nakonec hasičům povedlo zachránit, a to i díky možnost využít zásoby vody ze zasněžovacího systému lyžařského areálu U Čápa.

Pro hory žil i zemřel. Výstava fotek Viléma Heckela připomíná tragickou expedici v Peru

Přes 70 velkoformátových fotografií horolezce Viléma Heckela, jeho publikace a osobní věci z výprav jsou v Domě Scheybalových v Jablonci. Výstava je připomínkou tragické výpravy československých horolezců v Peru v roce 1970. Zahynula tehdy celá...

Ulice Obránců míru v Železném Brodě prošla rekonstrukcí za téměř 28 milionů korun

V ulici Obránců mírů v Železném Brodě si mohou řidiči užít zcela nového povrchu. Liberecký kraj zde totiž dokončil úspěšnou rekonstrukci úseku o délce 1,46 kilometru.

Jablonec získal titul Město pro byznys desetiletí

Jablonec se může pyšnit titulem Město pro byznys desetiletí. Za posledních deset let vyhrál v tomto srovnávacím výzkumu hned pětkrát.

Hvězdy nad Ještědem ovládla nevidomá Nicol Pešková

V Jablonci se uskutečnil v pořadí již desátý ročník amatérské pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem. Mezi mladými zpěváky vynikala zejména Nicol Pešková, která se stala i absolutní vítězkou.

Jablonečáci s peticí za vykácenou alej u vedení města nepochodili

Na jablonecký magistrát doputovala petice za obnovení aleje v ulici Letohradská. V té šlo k zemi celkem pětatřicet topolů. Většina stromů byla sice nahrazena, ale tentokrát už nejde o topoly nýbrž olše.

Pro dokončení Centra odborného vzdělávání v Jablonci musí kraj najít 60 milionů korun

I přes různé komplikace pokračuje v Jablonci na Střední odborné škole řemesel a služeb výstavba Centra odborného vzdělávání. Jenže aby bylo možné projekt dokončit, musí kraj najít v rozpočtu 60 milionů korun.

Rekonstrukce výtahu na jablonecké radnici potrvá měsíce. Hotovo by mělo být v létě

Páternoster k jablonecké radnici neodmyslitelně patří. Pro děti je jízda tímto výtahem vždy zážitkem a někdy i zkouškou odvahy, dospělým ulehčuje od šlapání do schodů. Jenže páternoster už má svoje roky a proto se nyní dočká generální rekonstrukce.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.