pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Policisté a myslivci pátrají po šelmě. Nechoďte do lesů na Prosečském hřebeni, vzkazují

Druhým dnem probíhá pátrání po divoké kočkovité šelmě, nejspíš pumě. Podle odborníků jde o zhruba rok staré zvíře. Spatřeno bylo v lesích na Prosečském hřebeni, odkud pochází také fotka. Lidé by měli vynechat venčení psů i houbaření v lokalitě.

„V současné době po šelmě pátrá Policie ČR společně s myslivci a jabloneckou městskou policií. Jelikož jde zřejmě o exotické zvíře, které požívá dle mezinárodní úmluvy ochrany, není možné ji odlovit, ale musí být odchycena,“ říká zástupce ředitele jablonecké městské policie Michal Švarc.

Lidé by v současné době rozhodně neměli vstupovat do lesů na Prosečském hřebenu. „Nedoporučujeme venčit zde psy, chodit na houby. Hlavně nedoporučujeme, aby si děti chodily do lesa hrát,“ varuje Švarc. 

Bezpečnostní složky důrazně varují, aby se k ní lidé nepřibližovali, ale okamžitě volali linku 158 nebo 156.

Viděli jste šelmu? Volejte policii

Pokud by snad někdo zvíře zahlédl, nejlepší je neprodleně zavolat na linku 156 nebo 158 a pohyb šelmy ohlásit, aby bezpečnostní složky mohly neprodleně konat. Pokud by se podařilo zvíře vyfotit, nechť foto autor odešle na e-mail operačního střediska MP v Jablonci nad Nisou mp156@mestojablonec.cz společně s několika informacemi: 

 • bližší popis zvířete – velikost, barva, kresba na srsti
 • chování zvířete – je agresívní, nebo naopak přítulné
 • směr pohybu zvířete

  Foto Město Jablonec

  Štítky proseč, prosečský hřeben, šelma, puma, puma jablonec

  Přihlášení uživatele

  Zapomenuté heslo

  Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.