pátek 28. února 2020 Lumír

Jablonec bude jednat o budoucnosti Petřína, ke koupi ale nejspíš nedojde

Petřín je neodmyslitelnou součástí Jablonce. Společně s přehradou patří mezi jeho hlavní dominanty. A přesto v současné době nabízí kdysi vyhlášená restaurace jen pohled na zavřený a postupně stále více omšelý objekt.

Dříve slavné místo, kam mířily rodiny na výlety za krásnými výhledy i dobrým pohoštěním, dnes lidé navštěvují spíše výjimečně. Rozhledna i s restaurací je ale už roky uzavřená a veřejnosti nepřístupná.

Historie tohoto místa se přitom začala psát už na začátku 20. století. A radost dělala rozhledna až do roku 2015, kdy se zatím nadobro uzavřela. Přestože podnikatel Evžen Hejsek se zasloužil o rekonstrukci celého objektu a jeho záchranu, nedaří se mu budovu prodat.

Aktuálně realitní kancelář nabízí Petřín o celkové výměře 1200 metrů čtverečních za 27 milionů korun. Samotné město Jablonec sice zatím o koupi objektu neuvažovalo, zároveň mu ale jeho budoucnost není lhostejná. „Petřín v minulosti nikdy městu nepatřil,“ informovala mluvčí města Jana Fričová.

Podle náměstka primátora pro ekonomiku, Milana Kouřila se ale bude vedení města tímto tématem zabývat. Budeme o tomto tématu jednat, ale výsledek se nyní nedá předjímat. Nicméně všichni si uvědomujeme symboliku Petřína pro Jablonec a přejeme si jeho návrat k poskytování kvalitních gastronomických služeb,“ řekl Milan Kouřil.

Zároveň ale doplnil, že vedle prodejní ceny by byly zřejmě nutné i další investice například do revitalizace restaurace. Jak navíc upozornila mluvčí magistrátu, město nemůže provozovat pohostinské zařízení. Budoucnost tohoto místa tak zůstává stále nejasná.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Štítky Petřín, rozhledna, Jablonec, prodej

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.