úterý 7. července 2020 Bohuslava

FOTO: Letos ani nemusíte do zahraničí. Jablonec připomíná všechny kouty světa

Český humor a kreativita se projevují i v současné situaci. Na dovolené u moře nebo na druhém konci světa můžeme letos asi zapomenout, ale nevadí. Třeba takový Jablonec totiž připomíná Ameriku, Kanadu i Vídeň.

Do porovnání různých koutů Jablonce se známými místy po celém světě se pustil Martin Poslt. „Nápad to samozřejmě není můj. Já jsem ho jen lokalizoval,“ říká Martin.

Fotky porovnávající lokální místa se známými turistickými destinacemi se začaly v posledních týdnech rychle šířit po sociálních sítích. A objevily se třeba i snímky Liberce. „Když jsem viděl podobné snímky na téma Liberec, řekl jsem si, že to přece musí jít i na Jablonec,“ vysvětluje autor.

Kam na dovolenou 2020

sobota, 11. dubna 2020, 09:04

Kam na dovolenou 2020
Kam na dovolenou 2020

Prý mu šlo nejvíc o to vystihnout, že město je v podstatě ze všech stran obklopeno lesem, uprostřed je velká přehrada a zároveň zde můžeme najít kvalitní architekturu. „U některých snímků jsem hned věděl, co přesně hledám. Třeba dvojčatům se tady říká skoro oficiálně. A o přehradě se také obecné píše, že je to největší vnitroměstská vodní nádrž na východ od Ženevy,“ komentuje Martin.

Třeba u městského divadla nebo kostela na nám. Boženy Němcové pak autor hledal podobné stavby dle vzniku, architektonického stylu i samotných architektů. „Z toho co mi vyšlo, jsem se pak snažil najít vizuálně podobné obrázky,“ dodává. Celou galerii zvládl autor vytvořit během jediného odpoledne.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Foto Martin Poslt

Štítky Jablonec, dovolená, fotky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.