čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Jablonec přihlásil Centrum na 5. květnu do soutěže Náš evropský projekt

Nízkoprahové zařízení Kruháč v ulici 5. května prošlo celkovou rekonstrukcí a budova se proměnila v Centrum terénních a ambulantních služeb v Jablonci. Nyní město toto Centrum přihlásilo do soutěže Náš evropský soutěž.

Do soutěže pořádané Zastoupením evropské komise v ČR se mohou zapojit dokončené projekty, které byly podpořeny z dotací EU. Tři obce s vítěznými projekty obdrží dohromady 150 tisíc korun na uspořádání slavností.

O vítězi nerozhodne žádná odborná porota ale veřejné hlasování na facebooku. „Jednou z podmínek pro účast v soutěži je, že zadavatelem či příjemcem dotace bylo město, obec, městská část či jimi zřizovaná organizace,“ uvedla za jablonecký magistrát Iveta Habadová

Centrum terénních a ambulantních služeb všechny podmínky splňuje. Objekt navíc po celkové rekonstrukci nabízí daleko větší spektrum sociálních služeb. „Centrum zastřešuje středisko Diakonie ČCE. Kromě nízkoprahového klubu tak centrum poskytuje terénní pečovatelské služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením a ambulantní i terénní sociálně aktivizační službu pro rodiče s dětmi​,“ sdělila mluvčí města Jablonec Jana Fričová.

Soutěžní projekty budou zveřejněny na facebookových stránkách zde, kde vybraný projekt může podpořit kdokoliv svým „lajkem“.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Liberecký kraj

Štítky Jablonec, centrum, 5. května, Centrum terénních a ambulantních služeb, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.