Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Jablonečtí zastupitelé neschválili smlouvu na financování tramvaje, primátor bude o podmínkách jednat

Autoři | Foto DPMLJ

Na konci příštího měsíce vyprší smlouva o finanční spolupráci ve veřejné drážní osobní dopravě, kterou uzavřel Jablonec v pozici přispěvatele s městem Liberec coby objednatelem. O nové smlouvě se bude jednat.

Zastupitelé již projednávali nově navrženou smlouvu mezi Jabloncem a Dopravním podnikem měst Liberec a Jablonec. „Zastupitelé ale se smlouvou nesouhlasili,“ uvedla mluvčí města Jana Fričová. Zastupitelé proto udělili primátoru Jiřímu Čeřovskému mandát jednat s hejtmanem Martinem Půtou a primátorem Liberce Jaroslavem Zámečníkem.

Společně by měli jednat o podrobnostech smlouvy. Nová smlouva by měla platit od 1. července. „Pokud by zastupitelé schválili smlouvu v navržené podobě, Jablonec by již nebyl přispěvatelem ale objednavatelem,“ komentoval primátor Jiří Čeřovský. O finančních podílech na zajištění veřejné přepravy se tak teprve rozhodne.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Jablonec, tramvaj, 11, doprava, primátor, Liberec, Martin Půta, Jaroslav Zámečník, Jiří Čeřovský

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.