středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Nový krystal si vyhlédli vandalové, jen pár dní po otevření rozbili skleněnou výplň kamenem

Nové přístavbě jabloneckého Muzea skla a bižuterie se zadařilo a před pár dny byl krystal vyhlášen mezi osmi vítězi soutěže Stavba roku 2020. Zároveň ale musela nová stavba již čelit prvním útokům vandalů.

Jen tři dny po otevření nové přístavby jabloneckého muzea došlo na první poškození vandaly. Pachatel si vybral krystal jako terč a kamenem rozbil jednu ze skleněných výplní. Jak se ukázalo, jedná se pro policii o „známou firmu“. A to navzdory tomu že jde o nezletilého pachatele. 

Z videozáznamů policie rychle poznala, že se jedná o pro ně známou jabloneckou partičku. A ukázalo se, že mladík zvládl jediným hodem způsobit škodu v řádu statisíců. „Cenové nabídky na výměnu poškozeného skla se pohybovaly od 200 až do 700 tisíc“, informoval Jan Pleštil, technický náměstek muzea.

Škodu budou muset za nezletilého vandala, který za sebou má už kriminální minulost, splácet rodiče. „Doufáme, že zveřejněná výše škody odradí další případné nenechavce,“ dodala k případu ředitelka muzea Milada Valečková. Pokud by se něco podobného opakovalo, mohlo by MSB přistoupit až k uzavření parku.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MSB/Johana Antošová

Štítky Liberecký, Jablonec, MSB, Muzeum skla a bižuterie, Crystal, vandalové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Štulc

Neschopný rodiče a úplný idiot syn !!!

úterý, 20. října 2020, 09:44

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.