pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Rekonstrukce ulice V Aleji nabírá zpoždění, na vině je koronavirus

Už v únoru se uzavřela jablonecká ulice V Aleji, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Práce prováděné firmou Metrostav ale nabraly kvůli koronaviru zpoždění.

V únoru se do práce pustila Severočeská vodárenská společnost, která prováděla rekonstrukci kanalizace a vodovodu. Na ni navázala městská rekonstrukce. Firma Metrostav ale bojovala od jara s kapacitou zaměstnanců kvůli koronaviru. Nebylo tak výjimečné, že na stavbě nepracoval vůbec nikdo nebo jen minimální počet pracovníků. 

„Teprve po nátlaku ze strany města se stavba rozjela,“ sdělil za město Miroslav Kopecký. Firma se následně s městem dohodla, že jako náhradu bude pracovat nad rámec. Opravy komunikací ve městě musí skončit v polovině října, tato stavba ale získala výjimku a termín dokončení letošní etapy se posunul do poloviny prosince.

Kompletní rekonstrukce by měla skončit v říjnu 2021. Za nové chodníky, povrch komunikace, osvětlení ale také novou zeleň včetně náhrady za dosavadní alej zaplatí město 23 milionu korun. „Současná lipoví alej je z dendrologického pohledu dožilá a neperspektivní,“ vysvětlil náměstek primátora Petr Roubíček.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Jablonec

Štítky Jablonec, V Aleji, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.