středa 27. ledna 2021 Ingrid

Domov seniorů ve Velkých Hamrech se dočká rozšíření

Nové přístavby se zvláštním režimem se dočká domov důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku. Kapacita domova se tím rozšíří o 41 klientů.

Nová přístavba bude určena osobám s chronickým onemocněním, s demencí a lehkým duševním onemocněním. „Kromě navýšení lůžkové kapacity je cílem i zmodernizování prostředí celého objektu a zkvalitnění služeb,“ konstatoval hejtman Martin Půta. Součástí plánované přístavby bude také nový prostor, kde mohou klienti trávit aktivně volný čas.

„V dalších letech chceme navýšit kapacitu sítě sociální služeb o 400 lůžek,“ komentoval Půta. To by se mělo dotknout například Vratislavic nad Nisou, Jablonného v Podještědí. Náklady na rozšíření domova se pohybují okolo 73 milionů korun. Částku 36,2 milionu korun pokryje dotace z ministerstva práce a sociálních věcí.

V současné chvíli je hotová projektová dokumentace. „Můžeme tak zahájit přípravu výběrového řízení a připravit se na složité vybudování nástavby objektu,“ dodal náměstek hejtmana Petr Tulpa. Přístavba by měla být hotova nejpozději do konce roku 2022.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto www.dd-velkehamry.cz

Štítky Liberecký, Velké Hamry, domov důchodců, senior

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.