sobota 18. září 2021 Kryštof

Hygienici vyzývají návštěvníky jabloneckých klubů Malibu a Střelnice k PCR testování

Hygienici v posledních dnech evidují nárůst nakažených koronavirem v Jablonci nad Nisou. Vyzývají proto návštěvníky klubu Malibu a Střelnice i účastníky fourcrossových závodů k preventivnímu PCR otestování. Informovala o tom v tiskové zprávě mluvčí Krajské hygienické stanice Libereckého kraje (KHS LK) Zuzana Balašová.

Podle Balašové je situace na Jablonecku nejhorší z celého kraje. Aktuálně je zde 20 osob s potvrzeným onemocněním covid-19. „To znamená 25,5 nemocných na 100 000 obyvatel za posledních 7 dní,“ uvedla Balašová. 

Za poslední týden evidují hygienici v Libereckém kraji celkem 53 případů onemocnění covid-19. Z toho 23 případů na Liberecku, 20 na Jablonecku, 6 na Českolipsku a 5 na Semilsku.

Podle zjištění hygieniků část onemocnění souvisí s nedávnými závody ve fourcrossu, které se uskutečnily 15. až 17. července na Dobré vodě. „Epidemiologickým šetřením v průběhu týdne bylo z přibývajících případů zjištěno, že celá pětina onemocnění souvisí se závody světové série ve foucrossu horských kol,“ sdělila ředitelka protiepidemického odboru Jana Prattingerová. Mimo to hygienici evidují onemocnění covid-19 u osoby, která navštívila 23. července kluby Střelnice a Disco Club Malibu.

Lidé by neměli podceňovat ani drobné zdravotní potíže

Hygienici tak vyzývají každého, kdo se v určené datum v těchto místech pohyboval, aby využil možnost preventivního testování PCR, které je hrazené ze zdravotního pojištění, z důvodu prevence nekontrolovaného šíření nákazy. Zároveň by lidé v letních měsících neměli podceňovat ani drobné zdravotní potíže jako jsou rýma, bolest hlavy nebo únava. „V případě, že máme tyto příznaky, je zodpovědné před účastí kdekoliv, kde je požadován průkaz bezinfekčnosti, zvolit raději test PCR než test antigenní“, dodala Prattingerová.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky koronavirus, Jablonec, klub, Střelnice, Malibu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.