pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

První letošní miminko v kraji je malá Maya. Narodila se v Jablonci

Prvním miminkem roku 2022 narozeným v Libereckém kraji je malá Maya. Na svět přišla v Jablonci nad Nisou v 00:53. Holčička váží 2675 gramů, jak je velká, zatím nikdo neví, protože ji ještě nezměřili.

Rodiče novorozené dívenky jsou z Nového Města pod Smrkem a Maya je jejich prvním dítětem. V ostatních nemocnicích v Libereckém kraji - v Liberci, České Lípě a Jilemnici na první dítě roku po 08:00 stále čekali.

V jablonecké porodnici bylo dnes v noci opravdu rušno, na silvestra tam pomohli na svět sedmi dětem - třem holčičkám a čtyřem chlapečkům. „Poslední miminko roku 2021 přišlo na svět ve 22:59," uvedla mluvčí jablonecké nemocnice Jana Válková. Přivítání prvního miminka roku 2022 se podle mluvčí vzhledem k epidemiologické situaci uskuteční v pondělí 3. ledna v úzkém kruhu. „Předání zlatého dukátu od pana primátora, případně hejtmana proběhne prostřednictvím ředitele nemocnice Víta Němečka," dodala.

Zlatý dukát letos bez návštěvy hejtmana

„První děti narozené v Libereckém kraji dostanou stejně jako v minulých letech od hejtmana Martina Půty pamětní zlatý dukát, kvůli koronaviru ale zřejmě nebude možná hejtmanova osobní návštěva," řekl mluvčí krajského úřadu Filip Trdla. Rodiče první holčičky a prvního kluka dostanou také tradičně peněžitý dar 5000 korun a dětskou kosmetiku. Hrádecký výrobce dětských plen Drylock připravil pro první děti roku poukázky na 2022 plen.

I loni byla prvním miminkem v kraji holčička, narodila se v Jilemnici. Mariana přišla na svět ve 2:24. rodiče ale přijeli ze sousedního Královéhradeckého kraje, z Jičína. Zdravá holčička měřila 51 centimetrů a vážila 4,13 kilogramu, dnes slaví první narozeniny. V předchozích třech letech vždy v pomyslné soutěži v kraji zvítězila Nemocnice s Poliklinikou v České Lípě, letos ale i tam zatím na první letošní miminko čekají.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Rainer_Maiores/Pixabay

Štítky rodina, zajímavosti, Nový rok, Liberecký, mimino, dítě, rodina

Komentáře

Článek má zakázané vkládání komentářů.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.