pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Bombu na Pražském hradě nahlásil muž z Jablonecka. Představil se jako Král světa

Pražský hrad byl včera v podvečer předčasně uzavřen pro návštěvníky kvůli anonymnímu ohlášení bomby. Odpálením bomby přímo v areálu Hradu vyhrožoval anonymní volající, který se představil jako Král světa. Volajícího policisté zanedlouho dopadli, teď případ prověřují pro možné spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.

Anonym, který se do telefonu představil jako Král světa, sám vytočil tísňovou linku a ohlásil odpálení bomby na pražské Hradě. „Na linku 158 jsme včera před půl osmou večer zaznamenali anonymní hovor,“ řekl Drbně policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Volající moc dlouho v anonymitě nezůstal, protože jej policie brzy dopadla. „Před půl dvanáctou jsme zadrželi sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, kterého jsme následně umístlili do policejní cely. V současné době i nadále probíhají standardní úkony trestního řízení, které jsou ze zákona neveřejné, a proto není možné sdělit bližší informace,“ uvedl mluvčí.

Policie případ prověřuje pro možné spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. „Za ten pachateli může hrozit trest odnětí svobody ve výši od půl roku do tří let,“ dodal Robovský. Kriminalisté dodali, že vše nasvědčuje tomu, že muž má v úmyslu ve svém kralování pokračovat, a tak se nyný rozhoduje o jeho vzetí do vazby.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky anonym, policie, Pražský hrad, Hrad, útok, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.