sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Liberecko

Arriva má na železnici stále velké problémy. Kraj bude na dopravci vymáhat sankce

Nový dopravce Arriva má stále problémy se zajištěním služeb i na některých spojích v Libereckém kraji. Kraj Arrivě udělí pokutu a podle hejtmana zváží také odstoupení od smlouvy.

Počasí na další dny? Na Silvestra déšť a sníh, Nový rok bude slunečný

Počasí v následujících dnech především v nižších polohách moc zimní nebude. V noci sice rtuť teploměru bude klesat pod bod mrazu, přes den ale bude nad nulou. Na Silvestra čekají meteorologové déšť a na horách sněžení.

Sjezdaři si musí počkat, areály jsou většinou zavřené. Některé svahy se otevřou na Silvestra

Provoz v zimních střediscích v Libereckém kraji je zatím kvůli nedostatku sněhu velmi omezený. V Jizerských horách a západních Krkonoších je zatím upraveno jen kolem sedmi z 97 kilometrů sjezdových tratí. Další by se měly rozjet v pondělí. Třeba...

V příštím roce má Frýdlantská vodárenská v plánu investice za více než 23 milionů

Během následujícího roku chystá Frýdlantská vodárenská společnost (FVS) mnoho akcí. Třeba rekonstrukce v ulicích Kodešova nebo Předměstská.

Čtrnáct nových představení předvede příští rok Šaldovo divadlo

Zcela nová hra o Vlastovi Burianovi nebo premiéra o osudech židovských rodin v Čechách... To jsou jen dvě ze 14 her, které v příštím roce nově uvede třísouborové liberecké divadlo F. X. Šaldy.

Rolby zatím stojí, na Jizerskou magistrálu ale vyrazil alespoň skútr

Sněhové vločky zakryly vrcholky stromů a hor v Jizerkách a nedočkaví běžkaři už vyjeli. Přesto ale zatím zůstávají rolby ve svém "ustájení" a na svou první letošní výjížďku zatím čekají.

Nebyl spokojený se zubní pohotovostí, tak zavolal na policii

Během vánoc přijali policisté na operačním středisku přes 300 různých oznámení. A některá z nich byla přeci jen o něco zvláštnější než ta ostatní. Třeba jako v tomto případě.

Policisté o Vánocích vyjížděli i ke čtyřem případům pokusu o sebevraždu

Může se zdát, že není období více naplněné láskou, klidem a mírem, než jsou vánoce. Jenže někdy právě toto období přináší lidem spíše smutek a deprese, které se snaží vyřešit různými způsoby. Někdy bohužel i těmi nejhoršími. Naštěstí tyto případy...

FOTO: Hasiči udělali radost dětem i maminkám v libereckém azylovém domě

Ne každý má to štěstí trávit vánoce doma s rodinou, třeba jako v případě Domova sv. Moniky v Liberci. Hasiči Libereckého kraje se proto rozhodli, že maminky s dětmi v tomto domově potěší svou návštěvou.

Filmový festival Anifilm se přesouvá do Liberce

Po 18 letech změní Anifilm místo konání. Z Třeboně se přesune na sever do Liberce. Poprvé se zde uskuteční v květnu. V příštím roce je toho v plánu ale mnohem více. Například by měla skončit rekonstrukce Severočeského muzea nebo naopak začít...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.