čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Liberecko

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.

Barokní kostel Nalezení sv. Kříže v Liberci čekají další opravy

Barokní kostel Nalezení svatého Kříže v Liberci čekají další opravy. Už v příštím roce by měly začít práce na opravě střechy, v dalším pak na fasádě. Nyní se v Liberci opravuje hlavní kostel sv. Antonína Velikého, v příštím roce by ale měly...

V případě setkání se zraněním nebo Yettim volejte 1210, radí Horská služba

Zimní sezona už běží, pro horskou službu začala 1. prosince. Záchranáři se připravují na své zásahy hlavně o vánočních prázdninách, kdy budou vyjíždět rodiče s dětmi na lyžovačky.

Jak analyzovat bojové chemické látky? Liberečtí chemici školili irácké vojáky

Tři týdny strávili laboratorní specialisté chemického vojska z Liberce v Iráku. Důvodem byl výcvik personálu chemické laboratoře iráckého chemického vojska z řad vojáků i civilních zaměstnanců.

Technické služby přejdou na německý model řízení. V dozorčí radě bude nově devět politiků

Technické služby města Liberce (TSML) přejdou na takzvaný německý model řízení, kdy v představenstvu jsou manažeři a politici jen v dozorčí radě. Se změnou stanov u společnosti stoprocentně vlastněné městem zastupitelé Liberce souhlasili..

Loučení remízou. Slovan uhrál na Bohemians bod, přezimuje na sedmém místě

Bezbrankovou remízou skončil poslední podzimní zápas Slovanu v první lize. Liberec sice měl několik příležitostí, žádnou ale neproměnil. Před koncem poločasu nastřelil Oršula břevno. A protože ani domácí gól nedali, oba soupeři si z utkání berou...

Po repre pauze se florbalisté do ligy vrátili vítězně. A v neděli hrají v aréně

Dlouhá reprezentační pauza skončila a vrací se florbalová nejvyšší soutěž. Pokračovala 15. kolem a liberecký FBC hrál v Brně. A zápas zvládl, když vyhrál 8:3. Už v neděli pak v Home Credit aréně přivítá Znojmo.

FOTO: Narušený dům na Americké šel k zemi. Na křižovatce vyroste kruháč

Ruina domu na křižovatce ulic Uralská a Americká byla nebezpečná, a tak musela k zemi. Demolice probíhá právě v těchto dnech, z domu už je jen hromada cihel. Do několika let by tu měla vyrůst kruhová křižovatka.

Liberecká nemocnice má novou angiolinku, ulehčí lékařům práci

Krajská nemocnice v Liberci uvedla do provozu novou angiolinku za 16 milionů korun, kterou využívá i při léčbě mrtvic. Její výhodou je nižší radiační zátěž pro pacienty i obsluhu. Má také několik softwarových pomůcek, které lékařům zjednodušují...

Požár na Vysoké po dvou týdnech: Odklízení škod a nesmírná solidarita

Jsou to dva týdny, kdy na farmě Vysoká došlo k ničivému požáru. Shořela část jižního křídla s hotelem a bytovými jednotkami. Dvě rodiny, které farmu provozují, musely své domovy opustit. Už nyní ale pracují na tom, aby se mohly vrátit a farma...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.