Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

FOTO: Na vlakáči v Liberci ukájel své touhy sprejer

Autoři | Foto Policie ČR

Co pro jednoho může být adrenalinem a uměním, pro jiné znamená vandalství a poškození cizího majetku. Jelikož si nezákonnost své tvorby sprejeři uvědomují, pouští se do tvorby svých děl zejména v noci, právě jako v tomto případě.

Malůvky, které můžete vidět na fotografiích, vznikly v noci z neděle na pondělí mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní. Touha posprejovat vlakovou soupravu musela být opravdu velká, protože „umělce“ neodradila ani zima. 

Sprejera zaujala vlaková souprava na třetí koleji, kde se také pustil do tvorby a rozhodně se nežinýroval. Nakonec jeho malby pokryly plochu přibližně 20 metrů čtverečních. „Českým drahám tak způsobil škodu ve výši patnáct tisíc korun,“ popsala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová

Policisté, kteří případ šetří, se obrací s žádostí o pomoc na veřejnost. „Pokud v době od půlnoci do čtvrté hodiny ranní kdokoli viděl nějaké osoby pohybující se v blízkosti vlakové soupravy nebo spatřil přímo, jak kdosi na vlak sprejuje, ať se obrátí na tísňovou linku 158 nebo na policejní služebnu obvodního oddělení Liberec - Vápenka,“ dodala mluvčí

 Policisté si s autorem nápisů jistě rádi promluví a také mu sdělí, že se dopustil poškození cizí věci, za které mu hrozí až 12 měsíců za mřížemi.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky krimi, sprejer, vlakové nádraží, vlak, Liberec, České dráhy

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.