Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Dřevařům se ztratilo skoro pět kubíků dřeva, místní si jím chtěli zatopit

Autoři | Foto pixabay.com

Dřevařská firma pracující nedaleko Nového Města pod Smrkem si povšimla, že jí neodpovídá množství dřeva, které se pokácelo, s tím, které bylo ze svozového místa odváženo na zpracování.

Něco tu nehrálo. Zaměstnancům firmy bylo záhy jasné, že dřevem si někdo přilepšil. Kdyby šlo o nějakou tu větev na zátop,  nejspíš by nikdo nic nenamítal. Jenže toto dřevo nebylo vůbec určeno k topení, ale k dalšímu zpracování, a navíc se jednalo skoro o pět kubíků.

Jak uvedl sám mluvčí policie, v tomto případě šlo opravdu o každou minutu. „Rychlost zpracování dřeva, kterou umí vyvinout dřevomorka, bobr nebo lýkožrout není nic v porovnání s rychlým kmitáním sekerek místních usedlíků.“  A tak se policisté vydali po stopách těžkého stroje. Zanedlouho je zavedly až k pozemku, kde byly klády vyskládány.

Nebylo těžké odhadnout, že k místnímu obyvateli na zahradu se dřevo dostalo  s pomocí někoho z dřevařské firmy. „Policisté zjistili, že devětatřicetiletý zaměstnanec se domluvil s obyvatelem podhorské obce a nad rámec své pracovní aktivity mu na zahradu dovezl téměř pět kubíků dřeva,“ komentoval Vojtěch Robovský. Škoda způsobená firmě přesáhla deset tisíc korun. Zaměstnanci nyní hrozí podezření ze spáchání přečinu krádež, za který by mohl strávit ve vězení i dva roky.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky krimi, dřevo, Nové Město pod Smrkem

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.