pátek 13. prosince 2019 Lucie

V Liberci dokončují školku v Klášterní. Určená je hlavně pro děti zaměstnanců nemocnice

Školka se bude jmenovat KNofLík a názvem tak bude odkazovat právě na propojení s Krajskou nemocnicí v Liberci. Protože budou školku navštěvovat hlavně děti, jejichž rodiče pracují v nemocnici, bude upravena i provozní doba.

Krajská nemocnice Liberec dokončuje přestavbu bývalé ubytovny v Klášterní ulici za 35 milionů korun. Od září v ní začne fungovat mateřská škola, která je určená hlavně pro děti zaměstnanců nemocnice. Tomu odpovídá i nezvykle dlouhá provozní doba, otevřená bude od pondělí do pátku mezi 5:45 až 19:15. Jde o službu maminkám, které pracují ve zdravotnictví, řekla dnes novinářům jednatelka školky Ivana Honsnejmanová.

Školka pojme až 88 dětí, od září bude zřejmě zcela naplněna. V drtivě většině tam budou docházet právě děti zaměstnanců nemocnice. Školkovné pro ně bude měsíčně 400 korun, běžná výše platby za dítě v této školce bude 3500 korun. Školka se bude jmenovat KNofLík. „Přijde nám vtipné, že v jejím názvu jsou skrytá tři písmena názvu nemocnice, tedy KNL - Krajská nemocnice Liberec,“ uvedl mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Školka bude provozována v duchu Montessori pedagogiky, která se zaměřuje na individualitu žáka, pomůcky jsou zaměřeny na získávání zkušeností a výuka není jen teoretická, ale hlavně praktická. I proto bude prostor školky rozdělený na šest center aktivit. „Děti mají šanci pracovat, experimentovat, bádat, tvořit,“ uvedla Ivana Honsnejmanová. Uzpůsobená tomu bude i zahrada, v níž kromě herních prvků bude třeba i truhlářský ponk či záhony, o které se budou starat děti.

Nová školka vzniká přestavbou bývalého panelákového objektu, kde bývala nemocniční ubytovna. Ve dvou spojených čtyřpodlažních panelových domech bylo v minulosti dohromady 32 bytů. Školka bude v prvních dvou patrech a do vrchních dvou se přestěhuje část administrativy nemocnice. Náklady na přestavbu budovy na bezbariérovou školku a administrativní zázemí vyšly nemocnici na zhruba 35 milionů korun. Práce by měly skončit do poloviny srpna. „Vše probíhá podle plánu,“ řekla Honsnejmanová. Rekonstrukce zahrnovala vybourání bývalých bytů, nové rozvody a topení, výměnu oken, vybudování výtahu, zateplení fasády a úpravy zahrady.

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky knoflík, školka, nemocnice, Liberec, Klášterní

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.