čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

ČSAD chtělo zrušit autobusovou zastávku v Andělské Hoře. Kraj to zamítl

Až do roku 2015 vůbec nezajížděly autobusy do Andělské Hory. Teď ale zdejší obyvatelé o autobusovou zastávku málem zase přišli. ČSAD totiž požádalo o zrušení zastávky Andělská Hora, náves, kvůli stavu železničního přejezdu.

Dopravní podmínky na železničním přejezdu trápí vedení města Chrastava už delší dobu. Původně mělo dojít k jeho rekonstrukci při pracích na železniční trati, jenže tyto opravy se přesunuly na rok 2023. Přesto podle chrastavského starosty stojí za žádostí o zrušení zastávky zejména stav vozového parku ČSAD.

Podle vedení Chrastavy je společnost ČSAD Liberec doslova proslulá problémy s vozovým parkem. „Dle všech indicií právě to, že ČSAD Liberec a.s. odchází i malé busy a bylo by třeba koupit nové, stálo za oficiální žádostí s průvodním dopisem ČSAD Liberec a.s. ze dne 24. září 2019 na zrušení zastávky Andělská Hora, náves, s účinností od 1. listopadu 2019,“  informoval starosta Michael Canov na webu města.

Město se proti tomu postavilo a podalo odpor. Žádost podalo ČSAD na Liberecký kraj, který ji ale v pátek zamítl. „Žádost mě osobně zcela šokovala, neboť jsme v té době jednali s představiteli ČSAD Liberec a.s. o zřízení nabíjecí stanice na elektrobus, který by dle vyjádření samotných představitelů ČSAD Liberec a.s. žádné problémy s přejezdem neměl,“ komentoval starosta.

V současné době by tak obyvatelé neměli o autobusové spojení přijít. Město se zároveň už pustilo do jednání ohledně možné dřívější rekonstrukce přejezdu. I tak ale už byla provedena alespoň provizorní oprava.

Foto Město Chrastava

Štítky ČSAD, Andělská Hora, Chrastava, autobusy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.