Počasí dnes13 °C, zítra19 °C

Derby zvládl lépe Liberec a připsal si cenné tři body do tabulky

Deváté kolo nejvyšší futsalové soutěže přineslo severočeské derby. Liberečtí měli do tohoto utkání s Démony poměrně vyrovnanou bilanci, kdy v loňské sezoně soupeře na Harcově udolali a naopak v České Lípě padli po dvou desetimetrových kopech. Dle prognóz se tak dalo očekávat vyrovnané utkání, což se nakonec i potvrdilo.

První poločas byl opatrný z obou stran, kdy liberečtí vyčkávali v bloku a chodili do rychlých protiútoků. V rámci první dvacetiminutovky to byl právě FTZS, který si vytvořil daleko více příležitostí. Tu z 18. minuty vyřešil ladně MIROSLAV DVOŘÁK a otevřel tak skóre zápasu. Bohužel pro domácí si pár sekund před koncem poločasu našel své místo ve vápně Fichtner a po rohovém kopu srovnal na 1:1

Úvod druhé půle patřil libereckým. Pohlednou akci JANÁČKA s Benekem zakončil v pádu prvně zmiňovaný hráč a opět vrátil vedení na stranu domácích. Odskočení o 2 branky zajistil ŠTĚPÁN RUMLER, kterému nádherně propasíroval míč mezi beky Filip Henzl – 3:1

V poslední desetiminutovce se Démonům povedlo snížit opět Fichtnerem a navíc hráli liberečtí pod hrozbou 10m kopu. Úplný závěr tak přinesl několik závarů před Vogtem, ale vše se podařilo ubránit a uhájit vítězství před početnou diváckou kulisou, která si tak mohla užít první domácí výhru v této sezoně.

Michael Vacek (FTZS Liberec) „Jsem velmi rád, že se nám podařilo vybojovat tři body. Bylo to pro nás velmi důležité utkání. V prvním poločase jsme mohli odskočit o větší brankové rozdíl, ale bohužel se nám to nepovedlo a v poslední minutě jsme dostali srovnávací branku. V druhém poločase se nám podařilo dát rychlé dva góly a pak už jsme se mohli soustředit jen na defenzivu. Opět opakuji, pro nás velmi důležité tři body po těžkém zápase.“

FTZS Liberec x Démoni Česká Lípa – 3:2 (1:1)

Branky: Janáček, Dvořák, Rumler

Sestava FTZS Liberec: Vogt, Plechatý – Bína P. (K), Dvořák, Bína M., Henzl, Baláž, Vrabec  – Rumler, Janáček, Benek, Daněk, Žoček, Novotný V.