úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Do ledové vody v běžné kombinéze nebo plavkách. Hasiči s policisty hledali vlastní limity

Až do Bedřichova se museli kvůli každoročnímu cvičení záchrany osob ze zamrzlé hladiny vydat hasiči a policisté. Důvodem je letošní mírná zima.

Cvičení mělo teoretickou část v Jablonci a praktickou část ve vodní nádrži právě v Bedřichově u stadionu. „Mimo běžného výcviku si za dozoru hasičů vyzkoušeli všichni přítomní policisté jednu z procvičovaných technik, např. osobní záchranu upoutaným zachráncem, záchranu pomocí dílu nastavovacího žebříku nebo sebezáchranu pomocí bodců na led,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Na žádost samotných policistů, kteří si chtěli vyzkoušet i nestandardní postupy, tedy bez pomůcek s nasazením vlastního života, se někteří rozhodli pro záchranu v běžně nošené zásahové kombinéze. 

Někteří odvážlivci chtěli dokonce okusit ledovou vodu přímo na tělo a vyzkoušet si tím vlastní limity. „Po této zkušenosti víme, že jsou v řadách policie "srdcaři", kteří se nebudou bát v prvních minutách udělat pro záchranu lidského života téměř cokoli, s vědomím, že si nejdříve vyžádají pomoc hasičů. Vědí totiž, že v ledové vodě tep vzrůstá, periferie těla opravdu rychle promrzají a motorika se ztrácí,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto HZS LK

Štítky cvičení, led, zima, policie, hasiči, bedřichov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.