Počasí dnes3 °C, zítra5 °C

Liberečtí i díky hattricku Šislera otočili zápas s Budějovicemi a jsou sedmí

V 18. kole VARTA futsal ligy zavítaly pod Ještěd jihočeské Budějovice, které měly na svém kontě totožný počet získaných bodů, jako domácí FTZS. Už z tohoto pohledu bylo zřetelné, že se jednalo pro oba celky o veledůležité střetnutí.

První poločas byli aktivnější domácí, ale bohužel pro ně se z ojedinělých pokusů a to z dálky prosadilo Dynamo, které dvěma zásahy poslal do vedení Hačka – 2:0

Na nepříznivý výsledek reagoval chytrou střelou JIRKA ŠISLER. Poločas tak skončil lépe pro hosty – 1:2

Druhá půle měla obdobný charakter. Domácí kombinovali, zakončovali, ale brankově se ne a ne prosadit. To si za své vzal opět Hačka a připsal si ve 25. minutě na své konto hattrick – 1:3

To bylo naštěstí ze strany jihočechů vše. Na třetí branku Hačky reagoval nádhernou individuální akcí MAREK BÍNA a snížil bodlem na 2:3

Závěrečná fáze byla pro Budějovice drtivá. Z tlaku FTZS vyrovnala nová posila TOMÁŠ KOTEK a to dalekonosnou střelou z 15ti metrů – 3:3. Nakonec vítěznou branku vstřelil opět z velké dálky ŠISLER J., který ještě o minutu později zkompletoval hattrick – 5:3

V samotném konci utkání se už nic nezměnilo a Liberec si tak připsal do tabulky další veledůležité 3 body.

Ondřej Vlach (FTZS Liberec) „Jsme rádi za další tři body, ale přesto to bylo velmi těžké utkání. Věděli jsme, že soupeř přijede v 6ti lidech a bude bránit a čekat na brejky a i přesto jsme je nechali v prvním poločase dvakrát utéct a vystřelit. Do druhé půle jsme nastoupili s klidem a trpělivostí. Věřil jsem týmu, že to zvládneme a to se potvrdilo.“

FTZS Liberec - Dynamo PCO České Budějovice 5:3 (1:2)

Branky: Šisler Jiří 3, Bína M., Kotek

Sestava FTZS Liberec: Vogt, Plechatý – Bína M., Kotek, Henzl, Janáček, Benek, Bína P. (K), Rumler, Šisler