pondělí 21. září 2020 Matouš

Frýdlant hledá název pro doposud nepojmenovanou ulici

Aniž by to možná místní vůbec tušili, ve Frýdlantu je jedna doposud nepojmenovaná ulice. Jedná se o ulici spojující Hřbitovní a Holečkovu. Město nyní hledá ideální název a zapojit se může i veřejnost.

Nepojmenovanou ulici, která vede k bývalému Šibeničnímu vršku, nechalo město nedávno vydláždit. „Pracovně jsme tak začali ulici říkat Dlážděná. Ale mohla by mít i jiné jméno,“ uvedla mluvčí města Martina Petrášková.

Zastupitelé přišli již s několika dalšími názvy, ale návrhy mohou posílat i veřejnost. „Mezi návrhy jsou názvy jako Ke Stínadlům, Šibenici, K šibeničnímu vršku, ale také Sportovní nebo Turistická, protože je dost do kopce a vede směrem k lesu a rozhledně,“ komentovala Petrášková.

Není ale vyloučené, že by se nemohla jmenovat úplně jinak. Třeba po nějakém Frýdlanťákovi, který zde žil. „Nesmí však jít o stále žijící osobu,“ dodala mluvčí. Pokud by měl někdo náhodou tip na pojmenování ulice, může ho zaslat na e-mail lwinklerova@gmail.com. Všechny návrhy budou zveřejněny v listopadovém zpravodaji a následně proběhne hlasování.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Foto Město Frýdlant

Štítky Liberecký, Frýdlant, Kodešova

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.