čtvrtek 22. dubna 2021 Evžénie

Místo Kováku Lidl. Společnost chce od Chrastavy odkoupit pozemky

Po mnoha letech možná bude konečně známá budoucnost bývalé chátrající ubytovny Kovák v Chrastavě na Liberecku. O objekt projevila zájem společnost Lidl Česká republika.

Nevzhledná budova by tak měla být konečně zdemolována. „Společnost nedávno uzavřela dohodu s majitelem Kováku,“ informoval starosta Chrastavy Michael Canov.

Jenže tato dohoda je podmíněna prodejem pozemků, které jsou ve vlastnictví města Chrastava. Společnost Lidl již o prodej pozemků nacházejících se v blízkosti Kováku požádala. Na nich by chtěla vybudovat parkoviště. „Tento prodej by ale vyžadoval změnu územního plánu,“ sdělil Canov.

Nový majitel Kováku zachránil objekt před demolicí. Ministerstvo by ho poslalo k zemi

Vedení Chrastavy informovalo o obdržení rozhodnutí z ministerstva pro místní rozvoj, podle kterého dalo potřetí městu za pravdu.

Zdejší plocha by se musela přesunout z kategorie zeleň do ostatní plochy. Aktuálně tak finální rozhodnutí nestojí ani tak na městě, jako na Krajském úřadě, který musí vydat rozhodující stanovisko. „Město je připraveno převést jako kompenzaci jiné pozemky opačně do kategorie zeleň,“ dodal starosta.

Případný prodej pozemků společnosti by se ale neměl dotknout stávající hasičské dráhy ani hřiště. Ty chce Chrastava ještě rozšířit o malé workoutové hřiště.

Lidl by mohl v každém případě stát v Chrastavě nejdříve za dva roky. A to v případě, že vše půjde hladce.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto www.investujpodjestedem.cz

Štítky Liberecký, Chrastava, Lidl, Kovák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Monika Švarcová

Už aby se něco dělo, Kraj by měl konečně Chrastavě pomoct a ne naopak!!!!!!!!

úterý, 1. prosince 2020, 08:11

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.