sobota 18. září 2021 Kryštof

Nízko nad Libercem proletí letadlo. Bude mapovat místa, která se přehřívají

Během měsíce srpna mohou obyvatelé nad Libercem spatřit letadlo v nezvykle nízké výšce. Nemusí se ale nijak znepokojovat, jedná se o snímkování, jehož cílem je odhalit ve městě místa, která se přehřívají.

Letecké snímkování proběhne v rámci projektu Adaptační strategie pro Liberec. „Pohyb letadla v nízké výšce nad městem by mohl v druhé polovině prázdnin občany zaujmout, některé možná i zneklidnit. Není se však čeho bát,“ informovala mluvčí města Jana Kodymová.

Zatím není znám přesný termín mapování. Ten se bude mimo jiné odvíjet i od meteorologických podmínek pro letový provoz. Zřejmě ale půjde o dopolední hodiny.

Během několika hodin by mělo letadlo zmapovat městské tepelné ostrovy. Jedná se lokality, které se přehřívají a mají sníženou schopnost ochladit se. „K tomu dochází obvykle vlivem husté zástavby, přítomností povrchů absorbujících teplo, a také v důsledku nedostatku zeleně,“ komentovala Kodymová.

Výsledky mapování následně magistrát zapracuje do adaptační strategie. Bude posuzovat také vitalitu zeleně na dotčených lokalitách. 

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Mocňák

Štítky Liberec, letadlo, teplo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Ruprecht

A nejteplejším měsícem roku se stává...? Srpen. Příště to zkuste v listopadu :-D

úterý, 3. srpna 2021, 21:03

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.