pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Přechody v centru Liberce budou bezpečnější. Přibydou zde semafory

Nejvytíženější přechody pro chodce v centru Liberce budou bezpečnější. Město nechá u přechodů v ulicích Na Pláni, Blažkova a Lipová instalovat světelná signalizační zařízení.

Díky semaforům budou přechody bezpečnější. „Aktuálně zde přecházení pěších je spíše jakýmsi dobrodružstvím. Mnohdy dochází totiž k situacím, kdy na přechod nahodile vstupují chodci, nervózní řidiči takřka nemohou projet, a jedna nebo druhá strana si vynucuje akceptaci své trasy,“ uvedl náměstek primátora Jiří Šolc.

Náklady na zřízení světelného signalizačního zařízení přesahují 4,79 milionu korun.

Zároveň by se mělo ulevit nejen chodcům ale také řidičům. Intervaly zabrání tomu, aby do vozovky vstupovali lidé neustále. „Tím, že na přechod v těchto, v blízkosti autobusového terminálu velmi vytížených přechodech, stále někdo vstupuje a řidiči si mnohdy zkrátka svůj průjezd musí doslova vynutit, se dá interpretovat právě jako porušení pravidel provozu,“ komentoval náměstek.

Přechody také využívají ve velké míře děti. Proto na ně během školního roku dohlíží strážníci. Díky semaforům je bude moci město využít na jiných potřebných místech.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto unsplash.com

Štítky Liberec, přechody, chodci, bezpečnost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.