pátek 17. září 2021 Naděžda

Už letos se lyžaři svezou po nově osvětlené sjezdovce na Ještědu

Osvětlenou novou páteřní sjezdovku bude mít skiareál na Ještědu v Liberci už na letošní zimní sezonu. Práce na Nové Skalce za bezmála 17 milionů korun skončí zhruba za měsíc, sdělil ředitel skiareálu Jakub Hanuš.

„Stavební práce jsme začali před letními prázdninami a měli bychom je dokončit, předpokládám, zhruba do poloviny října," uvedl Hanuš. Po minulé ztrátové sezoně, kdy mohl mít kvůli vládním protiepidemickým opatřením otevřeno jen jeden den, provozovatel skiaráelu na Ještědu původně avizoval, že letos žádné větší investice dělat nebude.

Očekáváme, že se nám investice rychle vrátí, říká ředitel skiareálu

Své rozhodnutí ale nakonec přehodnotil. „Pro nás produkt večerního lyžování byl tak klíčový, že jsme s vypětím všech sil sehnali financování, abychom to realizovali. Slibujeme si od toho, že se nám investice bude rychle vracet a vnímáme to jako takovou třešničku na dortu nové sjezdovky a produkt, po kterém tady všichni prahnou," dodal ředitel skiareálu.

Nová sjezdovka, dlouhá 1,5 kilometru, vznikla loni na podzim, dělníci ji odlesnili a provedli terénní úpravy, aby mohla být v provozu už na uplynulou lyžařskou sezonu. Osvětlená bude od nové sezony celá. Dosud byl na Ještědu osvětlený pro lyžování jen 380 metrů dlouhý svah označovaný jako sjezdovka F10.

Skiareál na Ještědu s devíti kilometry sjezdových tratí má od města pronajatá společnost TMR od prosince 2017 na deset let s opakující se desetiletou opcí. Budování osvětlení na Nové Skalce je součástí investice za 125 milionů korun, jejímž cílem bylo hlavně odstranit největší slabinu areálu, což jsou úzké tratě. Nová Skalka je široká až 45 metrů, předchozí Skalka měla jen deset metrů. Před minulou sezonou se rozšiřovaly také sjezdovky Slalomák a Liberecká i Beranova cesta. Projekt zahrnuje i vybudování nového zasněžování pro novou páteřní sjezdovku, podle Hanuše by ho chtěli dělat v příštím roce.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Skiareál Ještěd

Štítky rekreace, stavby, Ještěd, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.