Zatímco většina obyvatel v Liberci spala, dvojici mužů nenapadlo nic lepšího, než vzít do ruky fix a čmárat po všem, co jim přijde do cesty. Zastavila je až hlídka městské policie.
Hodiny před chvílí odbily půlnoc a centrum Liberce je až na výjimky tiché. Právě v tu chvíli se pustila dvojice vandalů do díla. Nutno podotknout, že nešlo o žádné teenagery, ale dospělé mužské. „Popisovali ozdobné sloupy, značky, výlohy, dláždění a podobně“ informovala mluvčí městské policie Daniela Bušková.
Jejich chování po celou dobu zaznamenávala obsluha kamerového systému. Během chvilky tak na místo vyrazila hlídka. „Oba vandalové byli zakrátko omezeni na osobní svobodě, a přestože služební pes byl názoru, že trest má následovat okamžitě, byli dotyční předáni lidské spravedlnosti,“ komentovala Bušková.
Pachatele podezřelé ze spáchání trestného činu si převzala Policie ČR.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?