Aktuálně

Atraktivní, ale těžký los pro Jablonec. Ve čtvrtfinále poháru přivítá Slavii více...

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky více...

Při požáru zachránil liberecký hasič Roman Kostelňák dítě, dostal medaili HZS více...

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Liberec opraví silnice ve čtyřech ulicích, které poničily přívalové deště

Autoři | Foto Město Liberec

Liberec opraví silnice ve čtyřech ulicích, které poničily přívalové deště v létě před dvěma lety. Podle odhadu města na to bude potřeba přes 27 milionů korun. Radnice nyní v soutěžích hledá firmy, které opravy provedou, vyplývá z údajů ve věstníku veřejných zakázek.

Obnovy by se příští rok měly dočkat silnice v ulicích Na Skřivanech a Slezská v Harcově, Ke Karlovu v Machníně a Partyzánská v Růžodole, jež vede kolem gymnázia k letišti. Poškozené byly při přívalových deštích 17. července 2021. Vydatné srážky tehdy jen na majetku města způsobily škody za desítky milionů korun. Zmírnit dopady na stotisícový Liberec tehdy pomohla přehrada Harcov, když z ní odtékalo méně vody, než do ní přitékalo. Hladina se kvůli tomu zvedla o více než metr a půl a voda zaplavila i promenádní cestu kolem přehrady.

Radnici se na odstranění škod z července 2021 podařilo před několika týdny získat státní dotaci přes 37 milionů korun, z toho na tyto čtyři ulice je určeno skoro 13 milionů. Liberec uspěl při žádosti o dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj s 19 projekty s celkovými náklady 81 milionů korun. Získané peníze město použije na obnovu silnic, stezek či koryt potoků. Opraví za ně i most v Kašparově ulici ve Vesci, který vede přes Doubský potok. Na něj už město zakázku vypsalo a nyní vyhodnocuje došlé nabídky. Oprava tohoto mostu by neměla přesáhnout pět milionů korun.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ČR, správa, silnice, záplavy, Liberec

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.