Aktuálně

V Pihelu boural mladík s čerstvým řidičákem. Bilance: 8 zraněných, 2 těžce více...

Naivní divadlo uvede v sobotu novou inscenaci Vánoce aneb Příběh narození více...

Liberecký kraj letos Ještěd koupit nestihne více...

Soud osvobodil babičku kvůli pádu vnučky z lanovky v Harrachově

Autoři | Foto ZZS LK

Soud v Semilech dnes zprostil obžaloby ženu, které hrozilo až roční vězení v souvislosti s pádem její vnučky ze sedačkové lanovky v krkonošském Harrachově. Rozsudek není pravomocný, obžalovaná i státní zástupkyně si ponechaly lhůtu pro odvolání,

Šestiletá dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky letos 5. ledna dopoledne. Na čtyřsedačce vedoucí na Čertovu horu v lyžařském areálu v Harrachově s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se jako svědek policii sám přihlásil. Policie dospěla k závěru, že pochybil doprovod dítěte. Žena čelila obžalobě za ublížení na zdraví z nedbalosti. „Bylo zjištěno, že se nestal skutek, ze kterého byla obžalovaná,"  řekla předsedkyně semilského soudu Vladimíra Paroulková.

Nikdo další v případu obžalován nebyl. Státní zástupkyně Silvie Sochorová už dříve uvedla, že výsledky vyšetřování ukázaly, že nepochybila obsluha ani provozovatel lanové dráhy.

Loni v únoru se obdobný případ stal v sousední Rokytnici nad Jizerou. Čtyřleté dítě spadlo z 11 metrů na umrzlý sníh, vyvázlo bez zranění. Dívka v době rozjezdu na sedačku pořádně nedosedla a nebyla v ní nijak zajištěná. Její matka ji proto přidržovala oběma rukama, dítě ale neudržela. „Zadokumentovali jsme to jako přestupek a řešila to drážní inspekce," řekla již dříve mluvčí policie Ivana Baláková.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky soud, neštěstí, lanovka, Harrachov, policie, Semily, Čertova hora, Rokytnice nad Jizerou

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.