pondělí 20. ledna 2020 Ilona

TIP NA VÝLET: Výhled z Krkavčí skály je jako z pohádky

Slyšeli jste už o Krkavčí skále? Možná ne. Nepatří totiž mezi ty nejnavštěvovanější místa kraje. Opomíjená je ale neprávem. Nabízí totiž krásný výhled na romantický jizerský kaňon.

Krkavčí skálu najdete nedaleko Semil, směrem na Železný Brod. „Skála se nachází asi sto metrů nad údolím Jizery,“ uvedl mluvčí kraje Jan Mikulička. Nabízí tak naprosto úchvatný výhled na část Semil i vinoucí se řeku.

Jestli jste se sem chystali vydat, tak právě teď je ten správný čas. „V období babího léta nabízí Krkavčí skála nádherné pohledy,“ sdělila radní Květa Vinklátová. Zbarvené listy a do toho klidná řeka dokážou vykouzlit neskutečné scenérie. 

Podle radní je navíc procházka okolo vyhlídky ideální pro celou rodinu. Přestože není Krkavčí skála moc známá, nejedná se o novou vyhlídku. Poprvé se z ní lidé podívali již před více než sto lety. „Slavnostní otevření se konalo v roce 1905. Za zpřístupněním místa stál tehdejší semilský Okrašlovací spolek,“ dodal Mikulička.

Dříve bylo toto místo hojně navštěvované a dokonce se tu konaly sousedské zábavy a stávaly tu i stánky. Dnes ale patří spíše k méně navštěvovaným místům.

Foto Liberecký kraj

Štítky Krkavčí skála, výlet, Semilsko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.