pátek 13. prosince 2019 Lucie

Silnice na Cimbál by se měla začít opravovat na jaře. Náklady klesnou o desítky milionů

Rekonstrukce silnice z Podbozkova na Cimbál by měla začít už na jaře, na první přípravné práce by ale mohlo dojít už letos. Navíc by nakonec měla být oprava daleko levnější, než se původně odhadovalo.

V rámci výběrového řízení, které probíhalo dle žluté knihy Fidic, se podařilo již najít vhodného zhotovitele. Navíc se podařilo snížit i náklady. „Čtyři firmy se cenově pohybovaly okolo 100 milionů korun, pouze jedna firma přišla s výrazně vyšší nabídkou,“ řekl náměstek hejtmana Jan Sviták. Přitom původní odhadované náklady se pohybovaly okolo 167 milionů.

Silnice spojující Podbozkov a Semily už potřebuje rekonstrukci opravdu nutně. Navíc se nachází ve strmém svahu a nepůjde jen opravu povrchu. Bude se tak jednat o náročný projekt. Právě v takových případech chce kraj přistoupit k výběrku dle žluté knihy Fidic. „Byli bychom rádi, kdybychom mohli Fidic využít i u dalších soutěží. Zatím se zdá, že u komplikovaných staveb to bude optimální postup,“ komentoval Sviták.

Hlavní rozdíl oproti běžnému postupu je v tom, že projekt probíhá postupně se stavbou a může tak reagovat na aktuální skutečnosti. Tento postup je tak mnohem flexibilnější. „Postup dle žluté knihy je tak vhodný zejména u projektů, kde není úplně jasné, co vše se může v průběhu prací ukázat,“ dodal náměstek. První přípravné práce v podobě úpravy zeleně by měly proběhnout ještě před zimou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky rekonstrukce, Semilsko, Cimbál, Podbozkov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.