úterý 18. února 2020 Gizela

Turnov rozdělí mezi nápady občanů na zlepšení města přes půl milionu

V letošním roce má město Turnov připraveno do participativního rozpočtu s názvem Tvoříme Turnov celkem 600 tisíc korun. Ty rozdělí mezi nejlepší návrhy občanů.

Pokud máte i vy nějaký nápad, jak zvelebit a vylepšit veřejný prostor v Turnově, můžete se do projektu zapojit. „Svůj návrh můžete zaslat až do 31. března,“ uvedla Marcela Pilská, koordinátorka participativního rozpočtu.

Město může jeden projekt podpořit maximální částkou 300 tisíc korun. „Tato částka musí zahrnovat nejen samotnou realizaci ale i další náklady jako třeba zpracování projektové dokumentace,“ komentovala Pilská.

Návrh na vylepšení Turnova může podat kdokoliv, kdo je občanem Turnova a je starší 15 let. „Zároveň je nutné získat alespoň dvacet podporovatelů s trvalým bydlištěm v Turnově,“ informovala koordinátorka.

Reálnost samotného návrhu i rozpočtu musí prověřit před oficiálním podáním schválit místostarostka Petra Houšková. Podat ho můžete prostřednictvím stránek www.tvorime.turnov.cz nebo e-mailem m.pilska@mu.turnov.cz nebo přes turnovskou podatelnu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Město Turnov

Štítky Turnov, rozpočet, Tvoříme Turnov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.