pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Valdštejn letos nabídne novou expozici i tabulky s popisy u výhledů

Na návštěvníky hradu Valdštejn čeká v letošní sezóně hned několik novinek, které oživí oblíbené prohlídky.

Nová expozice s názvem Odpolední čaj u Aehrethalů proměnila spodní část klasicistního domu. Turisté se mohou těšit na starorůžové šaty, bohatě prostřený stůl i vějíře. Věděli jste, že vějíře byly od pradávna tajným prostředníkem lásky, a že existují různé „slovníky“ mluvy vějíře?  Tak například vějíř zavěšený na šňůrce na pravém rameni znamenal „hledám muže“ a na levém rameni „ jsem zasnoubená“, říká Eliška Gruberová za Turnovské památky a cestovní ruch.

Na Valdštejn se můžete přijít podívat každý den od 9 do 17:30.

K vidění zde bude i pařížská móda 19. století v podobě kolorovaných litografií pocházejících z rodiny Maxmiliána Priz von Croy. Další novinkou, kterou návštěvníci jistě ocení, jsou tabulky s popisky panoramatických pohledů z vyhlídky na třetím skalním bloku.

„Na výrobě tabulek se podíleli turnovští řemeslníci,“ komentovala Gruberová. Tabulky tak lidem umožní zorientovat se v krásném prostředí Českého ráje.

Dále se mohou lidé těšit na nově instalovaný biliární sál s obrazy koní Albrechta z Valdštejna, které jsou kopiemi obrazů ze zámku Slatiňany. „Tato výzdoba je součástí připravované výstavy Hrad Valdštejn za Valdštejnů,“ řekla Gruberová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto město Turnov

Štítky Valdštejn, Semily, Turnov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.