neděle 12. července 2020 Bořek

Lávka u Riegrovy stezky je uzavřena. Prochází kompletní obnovou, hotová bude na podzim

Na Riegrovu stezku míří v létě stovky lidí. Krásný výlet nabízí výhledy na Jizeru a Semilsko. Aktuálně si ale při procházce trochu zajdete, lávka v Bítouchově totiž prochází rekonstrukcí.

Rekonstrukce doposud nevzhledné lávky u bývalé Kolonky začala v červnu a skončit by měla nejpozději na konci listopadu. Do té doby se promění k nepoznání. Na podzim povede přes Jizeru nová lávka tvořená ocelovou konstrukcí a dřevěnou mostovkou s rozpětím 32,5 m a volnou šířkou 2 metry. Součástí bude samozřejmě i zábradlí o výšce 1,3 metru.

Náklady na opravu byly vyčísleny na 7 milionů korun. „Část nákladů ve výši 4,4 miliony pokryje dotace z Integrovaného operačního programu,“ komentoval Martin Boreš, technik odboru rozvoje a správy majetku města Semily. Během prací je ale lávka zcela uzavřena pro cyklisty i pěší.

„Dočasně je přístup na Riegrovu stezku přesměrován,“ upozornila Zdeňka Marková z Klubu českých turistů. Kdo se chystá na Riegrovku ze Semil, musí se z Riegrova náměstí v centru města vydat po modré ulicí Bítouchovská a po cyklostezce se dostat k rozcestníku Bítouchov - u Kynčlů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto archiv ORSM

Štítky Bítouchov, Semily, Riegrova stezka, lávka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.