pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Podvodník prodává falešné dárkové karty, z penzionu utekl bez placení. S majitelem se přitom fotil

Policisté pátrají po devětačtyřicetiletém muži ze Strakonic, který měl kvůli podvodům už sedět ve vězení. Místo toho se ale přesunul do Libereckého kraje, kde nadále podvádí a okrádá lidi. Láká od nich peníze na obstarání vstupenek na fotbalové zápasy, které nikdy nedodá nebo prodává dárkové karty na sportovní značkové zboží, za které v obchodě lidé nic nedostanou.

V září se pohyboval nejen v Harrachově nebo v Jilemnici, ale i v Peci pod Sněžkou, kde se nechal ubytovat v soukromém penzionu. „Kromě toho, že po jednadvacetidenním pobytu utekl majiteli bez zaplacení stravy a ubytování, prodal mu navíc za devět tisíc korun dárkové karty na nákup značkového sportovního oblečení, za které v obchodech nelze nic koupit, protože nejsou finančně kryté. Ubytovateli tím způsobil škodu za bezmála 17 000 korun,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Hledaný muž, který vystupuje pod různými vymyšlenými jmény, je podle lidí, které už napálil, velmi přátelský a společenský. „Rodina ubytovatele z Pece pod Sněžkou si s ním dokonce pořídila společnou fotografii,“ dodala mluvčí.

Podvodník má přitom již od loňského května sedět ve vězení, kterému se ale vyhýbá. Případní svědci mohou volat na tísňovou linku 158.

Popis hledaného muže

Hledaný muž je vysoký 170 centimetrů, silnější postavy. Má kratší, prošedivělé vlasy, modré oči a trpí lupénkou.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky podvodník, harrachov, strakonice, policie, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.