neděle 5. prosince 2021 Jitka

Revitalizovaný náhon v Semilech může inspirovat ostatní. Zabodoval v prestižní soutěži

Soutěž Adapterra Awards každoročně hledá inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit krajinu klimatickým změnám. V letošním roce porota ocenila v kategorii Zastavěná území také revitalizaci městského náhonu u parku Ostrov v Semilech.

Revitalizovaný náhon se umístil mezi celkem 18 finalisty letošního ročníku Adapterra Awards. Porota ocenila nejen pestře modelovaný terén, ale také sedm tůní, které pomáhají v Semilech zadržovat vodu. „Jsem velmi ráda za toto ocenění, jde o první ocenění takového projektu v Semilech. Ve finále soutěže byly samé velmi zajímavé a inspirativní projekty,“ sdělila na dotaz Lena Mlejnková, starostka Semil s tím, že revitalizace náhodu je jeden z mála oceněných projektů realizovaných v intravilánu města.

„Potkalo se zde několik věcí. Skvělá firma, která nám připravila projekt i realizaci, a navíc byl projekt skvěle přijat veřejností,“ komentovala starostka. Příjemné místo nahradilo rozpadající se opěrné zdi a koryto zarůstající nálety. Koryto náhonu kolem Ostrova bylo před revitalizací dlouhodobě neudržovaným místem.

„Revitalizace městského náhonu u parku Ostrov v Semilech 672 hlasů veřejnosti, tedy čtvrtý nejvyšší počet hlasů,“ uvedla koordinátorka soutěže Andrea Křivánková z Nadace Partnerství, která je organizátorem soutěže. Revitalizaci provedlo město v letech 2019 a 2020, do projektu investovali celkem 16 milionů korun, z toho 11 milionů pokryla dotace. Náhon nyní umožňuje lidem přístup k vodě a zároveň se zvýšila úroveň protipovodňové ochrany.

Ohodnoť článek

Foto Adapterra Awards

Štítky Semily, náhon, soutěž, Adapterra awards

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.