Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Liberec zmodernizuje skatepark, petici za to podepsalo přes 600 lidí

Autoři | Foto Město Liberec

Liberec zmodernizuje městský skatepark. Petici za jeho vylepšení podepsalo přes 600 lidí. Úpravy areálu v Barvířské ulici zhruba za osm milionů korun provede radnice nejdřív za rok, letos si nechá zpracovat projektovou dokumentaci.

Náměstek primátora Petr Židek (ODS) uvedl, že rekonstrukce skateparku je jedním z bodů programového prohlášení radniční koalice, který chce uskutečnit v tomto volebním období, tedy do podzimu 2026. „Koaliční shoda je na tom, že by investice měla činit zhruba něco kolem osmi milionů korun," řekl náměstek.

Skatepark v Barvířské ulici na ploše 2300 metrů čtverečních funguje od roku 1998. Město ho v žalostném stavu převzalo v roce 2010 a na nejnutnější opravy tehdy vydalo kolem 300.000 korun. Žádná větší rekonstrukce se od té doby nedělala a provádí se jen nejnutnější opravy, aby byl nadále provozuschopný. Areál je určený pro příznivce skateboardingu, freestylové jízdy na bmx a mtb kolech nebo koloběžkách. Každoročně ho využívá od jara do podzimu několik stovek lidí.

Skatepark čeká podle náměstka celková rekonstrukce. „Měly by tam vzniknout nové, bezpečnější a lepší překážky, které by měly být z betonu," řekl Židek. Nyní jsou v areálu podle něj montované překážky.

Výsledná podoba skateparku by podle náměstka měla vzejít i z debaty se zástupci skateboardové komunity. „Strašně rád si vyslechnu jejich připomínky, návrhy toho, jak by to mělo být sestaveno. Přece jenom většinou je to tak, že ten, kdo to může užívat a kdo se tím sportem zabývá, tak asi nejlépe ví, jak by to mělo vypadat. Takže věřím, že najdeme konsensus na uspořádání překážek," dodal Židek. Součástí skateparku se podle něj stane i stěna pro díla sprejerů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ČR, správa, kondice, stavby, skatepark, Liberec, AUDIO

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.