Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Kraj reaguje na zájem o cestování karavany, obcím nabízí podporu na budování nových stání

Autoři | Foto pixabay.com

Obce mají možnost žádat o příspěvek z dotačního programu Libereckého kraje na budování nových stání pro karavany a obytné vozy. Kraj vyhlášením tohoto programu zareagoval na vzrůstající zájem o cestování obytnými vozy či přívěsy a program nabídl poprvé už v roce 2021, letos jej vypsal naposledy.

Zájemci mají čas žádat o finanční podporu do konce června. Připraveno je k rozdělení 2,5 milionu korun. „Peníze mohou žadatelé využít na pořízení servisní technologie pro stání obytných automobilů a přívěsů, například elektrickou a vodovodní přípojku, výlevku odpadů a zajištění pitné vody, a včetně souvisejících terénních úprav,“ uvedl Jan Mikulička z tiskového oddělení Libereckého kraje.

O dotaci se mohou ucházet města a obce, které leží ve správních obvodech obcí s rozšířenou působností, jimiž jsou Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou, Železný Brod a Jilemnice. Lhůta pro podávání žádostí je do 30. června tohoto roku.

„Projekty, které uspějí v letos vyhlášeném programu, by měly doplnit a v součtu již realizovanými optimálně pokrýt mapu kraje karavanovými stáními. Další program již bude vyhlášen na jiné téma, a sice na cykloinfrastrukturu,“ potvrdila Květa Vinklátová (Starostové pro LK), náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Díky tomu, že obce využily peníze z programu už v minulosti je v současnosti v Libereckém kraji už celkem kvalitní síť plnohodnotných stání pro karavany a obytné vozy. Nadšenci karavaningu se můžou těšit na karavanová stání v Lomnici nad Popelkou, Novém Městě pod Smrkem, Smržovce, Prysku a ve Svijanech. Z druhé výzvy v roce 2022 se budují ještě karavanová stání v Bedřichově a Poniklé.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky karavany, stání, obytné vozy, nová místa, dotace, Liberecký kraj

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.