Počasí dnes5 °C, zítra6 °C
Úterý 20. února 2024  |  Svátek má Oldřich
Bez reklam

Na zajištění provozu sociálních služeb kraj uvolní padesát milionů

Padesát milionů korun uvolní Liberecký kraj na zajištění chodu organizací sociálních služeb na začátku roku 2024. Každoročně tak musí zajistit fungování služeb, než dorazí dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí.

Peníze budou rozdělené mezi organizace zajišťující sociální služby v kraji, za nimiž nestojí žádný zřizovatel. „Jsem rád, že jsme se postupem času dopracovali k tomuto systému, díky němuž nemusí být poskytovatelé služeb v nejistotě a budou mít peníze na provoz počátkem roku, a to do té doby, než získají dotaci od státu. To bývá zpravidla třeba až v březnu nebo dubnu,“ uvedl hejtman Martin Půta (Starostové pro LK).

Organizace působící v sociální sféře se potýkají s dlouhodobým podfinancováním, a navíc je tento systém uvádí do velmi nepříjemné situace, kdy mají na začátku roku nejen nejisté financování služeb, ale i třeba provozních nákladů či mezd zaměstnanců.

Těchto padesát milionů korun představuje pomocnou ruku, kterou jim kraj podává. Těší mě, že se částka poskytovaná těmto organizacím neustále zvyšuje – od pěti a deseti milionů, přes třicet až k padesáti milionům korun. V dalších letech bychom rádi usilovali o její další navýšení, neboť se rozšiřuje i počet poskytovaných služeb,“ doplnil náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Petr Tulpa (Starostové pro LK).

Z padesátimilionového příspěvku bude použito 56 % na služby sociální prevence, 40 % na služby sociální péče a 4 % na služby odborného sociálního poradenství. Současně bude maximálně 25 % z celkového objemu určených na dotační řízení použito na bonifikační kritérium.

Žádost o finanční podporu z rozpočtu Libereckého kraje bylo možné podávat v termínu od 7.  srpna do 18. srpna tohoto roku. „Žádosti mohly organizace zasílat pouze v elektronické podobě prostřednictvím systému Veřejná finanční podpora. Hodnotily se ve dvou fázích – nejdříve se zkontrolovaly formální náležitostí žádostí a poté následovalo věcné hodnocení a bonifikace u vybraných služeb,“ popsal Tulpa. Žádostí přišlo celkem 130.

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com

Štítky financování, sociální služby, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na zajištění provozu sociálních služeb kraj uvolní padesát milionů  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.